На минулому тижні український парламент припинив дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією.

Про це повідомляє "Уніан".

Наразі вже відомо, що офіційно дія договору завершиться лише з 1 квітня 2019 року.

Експерти відзначають, що попри те, що сам договір вважається більш декларативним він все ж може стати кроком для повного відходу від Москви, як в економічному так і дипломатичному курсу.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч точно такого не чекала: учасник знехтував побаченням з "Холостячкою"

Даша Квіткова і Микита Добринін передумали розлучатися? Родина "Холостяка" розкрила таємницю примирення

Оля Цибульська засвітила волохаті ноги на шпильках: Дзідзьо перелякається

Антоніна Матвієнко показала свою маму у 24 роки: "Боже, яка красуня"

Показати ще

Варто відзначити, що після окупації Росією Криму та початку конфлікту на Донбасі в 2014 році в Україні неодноразово закликали розірвати цей договір через порушення Кремлем територіальної цілісності України. І тільки через чотири з гаком роки після початку російської агресії, 6 вересня 2018 року, Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про непродовження дії Договору.

А вже 6 грудня, за закон про припинення дружби з РФ проголосувало 277 народних депутатів. І хоч голосів "за" виявилося більш, ніж достатньо, його розгляд був напруженим. Зокрема, у депутатів виникало резонне питання - чому про припинення договору про дружбу стали говорити тільки зараз, на п'ятому році війни.

Зараз або ніколи?

Проте варто зазначити, що ще два роки тому, про припинення договору з РФ в українських відомствах говорили зовсім в іншій тональності. Зокрема, в 2016 році в МЗС України відзначали, що розривати угоду не слід, оскільки цей документ дозволяє Україні подати на Росію в суд за порушення статті про територіальну цілісність.

Однак, коли на початку 2017 року Україна все ж дійшла до Міжнародного суду ООН в Гаазі, виявилося, що претензії, висунуті Україною до РФ, стосувалися зовсім інших питань. Замість звинувачення РФ в агресії на території України, йшлося про порушення Росією Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації ... Втім, варто відзначити, що, з точки зору міжнародних судів, немає різниці в тому, розірваний договір про дружбу або не продовжено.

Нагадаємо, Україна припиняє дружбу з Росією.

Як повідомляв "Знай.ua", у ЗСУ з'явилися п'ять нових генералів.

Також "Знай.ua" писав, що у Путіна істерять через нові правила гри на українському кордоні.

ВР підтримала припинення договору про дружбу та співпрацю з Росією