Журналісти розкрили правду про численні земельні ділянки у елітних районах Києва, які президент Петро Порошенко отримав за безцінь.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів "Схеми", передає Радіо Свобода.

Приватну ділянку у центрі Києва, навпроти Лаври, Порошенко отримав за безцінь у результаті нехитрої схеми, кажуть журналісти.

На цій, тепер приватній землі, розташована пам’ятка національного значення – земляний вал Київської фортеці, Олексіївський люнет, який був частково зруйнований будівельною технікою, що мала звести маєток для Порошенка.

Петро Порошенко
Петро Порошенко

Та після обрання Порошенка президентом кримінальну справу було швидко закрито.

А коли "Схеми" офіційно запитали у різних державних органів документи щодо землі Порошенка і дозволи на ній будуватись, які можуть бути доказами вчиненого ним кримінального злочину – виявилось, що їх вилучило Управління державної охорони, підпорядковане президентові. Документи заховали під грифами службової і навіть державної таємниці.

Порошенко руйнує будівельними роботами Олексіївський люнет – один із трьох люнетів "Київської фортеці", які збереглися донині. Це – земляні укріплення 18-го століття і, до того ж, пам’ятка національного значення.

Тепер звичайна людина не може навіть підійти до пам’ятки національного значення.

Також у розслідуванні спливла земельна ділянка, яка раніше належала громаді Києва, а тепер – родині соратника президента депутата Ігоря Кононенка.

Понад гектар коштовної землі на Печерську 2009 року Київрада безоплатно передала у власність структурі, пов’язаній із Петром Порошенком та Ігорем Кононенком – просто навпроти ділянки самого президента.

"Туди не пустять. Раніше, років 40 тому, ходили на шашлики й грали в футбол. Була горіхова роща. Горіхи, в основному, ходили збирали в молодості. Можна було пройти. До того, коли Порошенко купив", - кажуть місцеві жителі.

"Заповідна територія – це та територія, на якій можна лише охороняти та реставрувати пам’ятки. І більше нічого не робити", – відзначає фахівець.

Та на практиці все зовсім не так. На Олексіївський люнет заводили будівельну техніку - очевидно, Порошенко зводить собі нові хороми на уламках історії українців.

Нагадаємо, мер Черкас - Анатолій Бондаренко - висловився на рахунок втечі Президента України з мітингу в місті.

Як повідомляв раніше Знай.ua,  спливла шокуюча інформація про замах на президента Петра Порошенка, який готується під час його поїздки до Закарпаття.

Також Знай.ua писав про те, що у Житомирі зірвали агітаційний мітинг кандидата в президенти України і чинного глави держави Петра Порошенко