Фахівці змогли визначити африканських тварин, з яких колись у епоху палеоліту, наші предки робили інструменти.

Палеонтологи заявляють, що роль тварин у житті доісторичних спільнот людей була величезна. Вони служили предметами культу, джерелами їжі та різноманітних цінних матеріалів. Виготовлення знарядь з кісток тварин – старше нашого виду: предки-гомініди практикували його як мінімум 1,8 мільйона років тому.

Проте до нещодавнього часу вивчення таких артефактів, як правило, не дозволяло з'ясувати видове походження кістки. Після сильної обробки тканини втрачають звичайні анатомічні та морфологічні маркери, за якими можна було б встановити, у якої саме тварини вони запозичені.

Популярні новини зараз

Під Тернополем помер священик, який ніс Бога людям - парафіяни ридають

Киянам розповіли, коли чекати першого снігу: "Лічені дні"

Під Львовом зниклу школярку знайшли в страшному місці, можна знімати фільм жахів

Львівщину косить хвороба, небезпечніша за коронавірус: "Помножте на вісім"

Показати ще

Однак новий метод ZooMS (Zooarchaeology by Mass Spectrometry, "Зооархеологія за допомогою мас-спектрометрії") здатний визначити походження фрагмента кістки або рогу за біохімічними маркерами.

Основу їх тканини становить структурний білок колаген, причому його амінокислотний склад різних видів злегка розрізняється. ZooMS дозволяє з'ясувати його і співвіднести з базою таких "відбитків колагену", щоб визначити видову приналежність зразка.

Таку роботу виконали Джастін Бредфілд та його колеги з Йоханнесбургського університету, стаття яких опублікована в журналі Archaeological and Anthropological Sciences.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що так чи інакше всі дослідники космосу задалися питанням про причини візитів інопланетян на Землю.

Нещодавно деякі з них висунули кілька цікавих версій. Наприклад, деяким уфологам здається, що прибульці відвідували Землю в давні часи, щоб краще розглянути планету Нібіру.

Варто нагадати, що в різних куточках планети все частіше з'являються непізнані літаючі об'єкти. Про це повідомляють уфологи зі всього світу. Нещодавно гості з космосу були помічені в Австралії, на території Мельбурна. "Криваві НЛО" змусили жахнутися свідків цього явища.

Нагадаємо, мчить з величезною швидкістю: астрономи помітили щось дуже дивне.

Як повідомляв Знай.uа уразило блискавкою: у мережі з'явилися загадкові кадри аварії НЛО.

Знай.uа писав, на Місяці помітили невідомих істот.