З 1 січня 2019 року почала діяти нова соціальна програма, анонсована урядом ще влітку минулого року під назвою "Муніципальна няня".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Відповідну інформацію розміщено на офіційному сайті уряду.
Із головного кошторису України на 2019 рік виплиє, що уряд буде відшкодовувати батькам послуги з догляду за дитиною до трьох років. Розмір відшкодування — прожитковий мінімум на дітей віком до шести років.
Протягом року він змінюватиметься. З 1 січня 2019 року прожитковий мінімум становитиме 1 626 грн, з 1 липня — 1 699 грн, з 1 грудня — 1 779 грн.
Цікаво те, що право на таку допомогу матимуть не лише українці, а й іноземці та особи без громадянства, які живуть в Україні. Допомогу не зможуть отримати батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу та прийомні батьки, які отримують інші види соціальних допомог.
Також з 1 січня 2019 року молоді батьки за державний кошт зможуть пройти медичне обстеження на TORCH-інфекцію.
Нагадаємо, Міністр соціальної політики Андрій Рева анонсував українцям підвищення мінімальних зарплат із 1 січня 2019 року та пояснив головні зміни, які уряд планує здійснити у соціальній сфері.
За словами Реви, в минулому році 923 000 домогосподарств з 6,9 млн, які оформили субсидію, показали нульові доходи.
"Офіційно у людей немає доходів, але вони живуть. Значить, у них доходи є, але їх не бачить Державна фіскальна служба", - говорить міністр.
Як повідомляв раніше Знай.ua, Конституційний Суд України визнав законним скасування грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років і скорочення розміру допомоги під час її народження.
Таким було рішення суду від 7 листопада 2018 року.
Так, Конституційний суд розглянув подання 50 народних депутатів щодо відповідності Конституції положень пункту 7 розділу 2 закону "Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні".
Також Знай.ua писав про те, що у Житомирі вихователька дитячого саду під час денного сну крала у дітей з групи ювелірні вироби, поки малюки спали.