У православній церкві в цей день вшановують святого Микиту Сповідника. Інші назви свята: «Микита Льодолом», «День Микити», «День Водяного», «Частування Водяного», «Свято рибалок». Водополом день прозвали у зв'язку з початком льодоходу і відкриттям рибальського промислового сезону. Вважалося, що цього дня прокидається від зимової сплячки водяний.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМикита Сповідник жив у Мідікійській обителі, де був настоятелем с 813 по 824 роки. Його шанують як християнського святого, преподобного, прославленого в лику сповідників. Вважається, що Бог дав йому дар чудотворення. Микита 6 років провів в ув'язненні, де теж здійснював чудеса, тому що його кинули в темницю в смутний час іконоборчої єресс. Помер Сповідник в 824 році.
Свято Микита Водопол – дуже древнє, який зародилося на Русі ще під час двовірря. Його також називали Днем водяного і іншими назвами, але зміст залишався один – 3 квітня за старим стилем наші предки відзначали той момент, коли Водяний, русалки і уся водяна живність пробуджується від зимової сплячки.
Чого не можна робити 16 квітня
Сьогодні краще не підходити близько до води, якщо у вас немає чим задобрити водяного. Він може потягти вас на морське дно, так само, як і якусь тварину, що заблукала. Не задивляйтесь на воду і не надто галасуйте, щоб не турбувати його. Якщо в цей день б'ються собака з кішкою, а ви це побачили і у вашого порога сталася ця сварка, то у вас в будинку будуть сварки.
Народні прикмети на 16 квітня
Приказки та прикмети:
- Не пройде на Микиту-сповідника лід весь весняний лов зійде нанівець.
- Дощовий день передвіщає холодну і неприємну весну.
- Якщо дме північний вітер, то невдовзі піде дощ.
- Зацвіла мати-й-мачуха – чекай біди.
- Достаток березового соку гарантує мокре літо.
- Хриплящі коні віщують довгі дощі.
- Народженим 16 квітня слід носити бурштин або яшму.
Нагадаємо, раніше наголошувалося, що синоптики налякали українців несподіваним прогнозом. Вони заявили про те, що в квітні жителів нашої країни чекає приємна і тепла погода, але все кардинально зміниться з приходом останнього місяця весни.
Як повідомляв портал "Знай.uа": відомо, що піст на Страсному тижні найсуворіший. У той же час існують деякі правила, які стосуються не тільки їжі, але також і внутрішнього стану людини.
Також "Знай.uа" писав, що Великий піст завершується святкуванням Великодня – одного з найулюбленіших свят християн. Українцям розповіли, скільки вихідних вони отримають в цьому році.