На появу "Нової української школи" без перебільшення чекали всією країною. Але замість змін батьки побачили те, що довело їх до відчаю: старі класи, облуплені стіни, немає необхідного. Більшість оснащення потрібно купувати за власний кошт…

Нова українська школа, старі методи?

За тиждень до навчального року у класах порожнеча, а навчальний матеріал батьки купують власним коштом, йдеться у сюжеті ТСН. Як видно на відео, шафок і парт немає, стіни пусті, діти навчатимуться на підлозі:

"Ми не будемо сюди принципово заносити ні старі парти, ніяких старих меблів. Гроші виділені, Скадовськ має нам поставити ці парти. Ми будемо йти до кінця принципово", - запевнив батько школяра Максим Філін.

У паралельному класі вирішили питання по-іншому: погодилися на старі парти, за кожною з них діти сидітимуть учотирьох. Дітлахи вже тренуються гуртом їх пересувати, бо такої мобільності вимагає концепція нової української школи. Малечі це важко, тож на допомогу приходять дорослі.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Показати ще

Така ситуація в багатьох українських школах, наприклад у спальному мікрорайоні Кропивницького, куди прийдуть 180 першокласників. Їх зустрінуть обдерті стіни, облуплена стеля, ошмаття від лінолеуму на підлозі та 30-річні парти.

"Шість мільйонів надійшли саме на Кропивницький. Ще додатково 1,8 виділила міська влада на засадах спільного фінансування. Вісім мільйонів – і не змогти їх кудись подіти?", - коментує мама першокласника Євгенія Захарченко.

Інспекція результатів не дала: пообіцяли, що все закуплять, але класи досі порожні. Розводять руками і сільська рада, і керівництво школи. Конструктори та килимки для фізкультури — це усе, що змогли закупити для 12 шкіл цієї громади

"Зараз проходять у нас тендерні процедури по закупівлі обладнання. Усе ми не встигнем отримати до 1 вересня", - зізналася юрист = Марія Копит.

При цьому, у Міністерстві освіти у зриві курсу на нову українську школу звинувачують владу на місцях.

"Це щось взагалі неприпустиме. Багато областей ще не освоїли до кінця кошти, і ці парти можуть надійти пізніше", - заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

Батьки, до слова, не вірять у тендери. І не дивно: жодного навчального матеріалу у дітей немає, подекуди техніку та меблі, закуповують власним коштом. Кожній родині першокласника це виллється в півтори тисячі гривень.

Дивіться: "Нова українська школа": батьки школярів змушені самі купувати навчальні матеріали та меблі

Нагадаємо, КМДА оприлюднила графік шкільних канікул на новий навчальний рік.

Як повідомляв Знай.ua, батькам порадили, як правильно підготувати дитину до школи.

Також Знай.ua писав, випускників шкіл змусять обов'язково здавати ЗНО з математики.