В прибережних водах та ріках України розташовано чимало островів. Одні зовсім малі, однак інші мають власну історію. Українські острови - це мікросвіт чудових природних та культурних особливостей.

Острів Зміїний

Розташований у північно-західній частині Чорного моря на відстані 120 км від Одеси.

Острів згадується в записах Овідія, Страбона та Геродота. В різні часи острів належав Римській імперії, Візантійській, Османській, а після закінчення російсько-турецької війни 1787–1791 років, згідно з Ясською угодою, острів Зміїний відійшов до Російської імперії. У 1997 році Україна та Румунія підписали договір, за яким фактично було визнано права України на цей острів.

Популярні новини зараз
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Острів Кемпа

Знаходиться у самому серці Вінниці, відомий ще з середини XVI століття. Кемпа мав швидше символічне, а не реальне оборонне значення. Пізніше на цьому острові діяли державна скарбниця, в’язниця і резиденція старости.

Острів Хортиця

Найбільший острів на Дніпрі. Є унікальним природним та історико-культурним комплексом з величезною кількістю пам’яток від палеоліту до сьогодення, який у 2007 році був визнаний одним із Семи чудес України. На північно-східному узбережжі острова було відтворено справжню Запорізьку Січ, що дбайливо зберігає стародавні козацькі традиції.

Острів Джарилгач

Безлюдний острів у Чорному морі. Вся територія острова та частина прилеглої акваторії входить у Національний природний парк Джарилгацький.

Острів Байда

Ще його називають Мала Хортиця — невеличкий острів на Дніпрі, що утворився внаслідок великої повені 1843 року. До цього він був з’єднаний з материком піщаним перешийком.

Назва острову пов’язана з ім’ям легендарного козака Байди, якого деякі історики ототожнюють з князем і гетьманом Дмитром Вишневецьким. У середині XVI століття на Малій Хортиці Вишневецький побудував деревоземляний острог, так званий хортицький замок, що проіснував протягом 1552 – 1557 років, аж поки турецько-татарське військо після довгої осади не зруйнувало його. Цю хортицьку фортецю деякі вчені вважають першою Запорізькою Січчю.

Острів Інь-Янь

Це два невеличких острівця на річці Дністер, що входить в Національний природний парк Дністровський каньйон. Ці острови утворились серед мальовничих меандрів у 1969 році внаслідок повені. За формою острови дуже схожі на китайський символ інь і янь.

Нагадаємо, колекціонер показав рідкісні фотографії дивовижних українських пейзажів 19 століття.

Як повідомляв портал "Знай.uа", українські археологи знайшли колодязь у старовинному замку. На території замку був організований музей. У сучасній експозиції представлено декілька виставок.

Також "Знай.uа" писав, про неймовірні фортеці України, які зберігають безліч таємничих історій.