Кожну другу неділю вересня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв фашизму. У 2018 році цей день припадає на 9-е число. Докладно про історію дати і традиції – читайте далі у матеріалі.

Міжнародний день пам'яті жертв фашизму 9 вересня: історія дати

З 1962 року кожну другу неділю вересня весь світ відзначає цей день, основною метою якого є боротьба з ідеологією відродження фашизму.

Дата проведення Дня була визначена на вересень, тому що саме на цей місяць припадає дві пов'язані з Другою світовою війною події — день її початку і її повного завершення. Це і стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.

День пам'яті жертв фашизму — це день пам'яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті масштабного і не гуманного експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним. Найбільше постраждало мирних жителів, які гинули під бомбами, у концтаборах, від хвороб і від голоду.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Немає грошей, але є борг: як ТЦК стягуватимуть штрафи з ухилянтів Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Табори смерті у фашистській Німеччині

Всім відомо, що жодна країна не виграла б від правління нацистів, ні одна нація не збагатилася б матеріально або духовно в результаті їх володарювання. У всьому світі ця ідеологія визнана як найжорстокіша і найстрашніша в історії, адже вона робить людей винними від народження тільки за кров, яка тече в їх жилах.

Навіть у сучасному житті в ряді країн політики намагаються переглянути підсумки Другої світової війни, і там йде поступове обілення і відродження нацизму.

При цьому важливо пам'ятати, що ця ідеологія принесла втрати і руйнування не тільки тим, хто їй протистояв, але і тим, хто її створив. І тоді, понад півстоліття тому величезну нацистську машину вдалося зупинити і зруйнувати. Солдати різних національностей билися пліч-о-пліч і змогли перемогти.

Табори смерті Ейзенхауера

Щорічно в цей пам'ятний день під час мирних акцій використовується таке гасло: «Об'єднатися, щоб протистояти неофашизму».

Крім того, Міжнародний день пам'яті в кожній країні, яка прийняла участь у Другій світовій війні, відзначається не тільки скасуванням розважальних заходів, урочистостей, що випадають на цю дату, але і відвідуванням пам'ятників, меморіалів, кладовищ. Також у багатьох державах в цей день прийнято доглядати за безіменними, покинутими та братськими могилами.