Президент Білорусі Олександр Лукашенко впевнений, що в питаннях безпеки на Росію покластися не можна

У російських ЗМІ жваво обговорюють можливість проведення в Білорусі дострокових президентських виборів і “повалення режиму Лукашенка”.

Приводів для невдоволення Росії президентом Білорусі Лукашенком більш, ніж достатньо. Але не все так просто. У цьому впевнений блогер і публіцист Ігар Тишкевич, пише Рoliteka.

За словами блогера, справа стосується і війни в Грузії, тому що Білорусь досі не визнала ні Осетію, ні Абхазію, і війни Росії з Україною – Білорусь, начебто, і не проти дій Кремля, але економічно підтримує Україну (створює спільні підприємства з випуску військової техніки).

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

«Це, врешті-решт, питання по війні з Сирією. Росія туди влізла, а Білорусь продала через болгарську фірму-посередника за американські гроші сирійської опозиції протитанкові ракетні комплекси, з яких сирійці потім успішно палили російські танки, в тому числі, навіть, завалили два російські вертольоти», – зазначив Тишкевич.

До того ж, Білорусь відмовляється продавати Росії підприємства військово-промислового комплексу, а також заборонила розміщувати на своїй території російську військову базу.

Росія такою позицією незадоволена і всіляко намагається тиснути на Білорусь – і економічно, і політично.

Однак є деякі моменти, які не постають в загальну картину.

«Білорусь, перебуваючи в залежності від Російської Федерації, намагається при цьому врівноважити цю залежність впливом Китаю – в країну активно надходять китайські інвестиції, гроші … Білорусь створює власне ракетне озброєння і т.д. Навіть процес «м’якої беларусізаціі» теж іде своєю чергою», – впевнений Тишкевич.

Також публіцист зазначив, що в країні дуже щільно займаються «вихованням РПЦ» – 27 вересня сів на сім років колишній працівник ГРУ, який виконував роль керівника видавництва білоруського екзархату. Вирок суду ґрунтувався на тому, що цей співробітник, нібито, вкрав гроші церкви.

На думку Тишкевича, Лукашенко не потерпить поруч з собою будь-які сили – чи то прозахідні, чи то проросійські. Білорусь – країна потужного авторитаризму.

Відносно дострокових виборів в 2019 році – тут, за словами блогера, є одна хитрість.

«Згідно із законом, вибори повинні пройти в 2020 році. Ще в 2018 році керівник ЦВК заявила, що доцільно рознести за часом парламентські і президентські вибори в Білорусі», – зазначив Тишкевич.

За його словами, в 99% в 2019 році дострокові вибори в Білорусі відбудуться. Ось тільки невідомо – президентські чи парламентські.

«Як вони пройдуть? Швидше за все, вони будуть білоруські, у спробі обіграти Росію», – впевнений публіцист.

Також Тишкевич додав, що під час огляду зразків озброєння і техніки Лукашенко сказав кілька малопомітних, але ключових фраз.

«Перше, це те, що в питаннях безпеки Білорусі на Росію покладатися на 100% не можна. І що «поки що з Путіним є певне розуміння». І наступна фраза: «А що ж буде далі?». Ось на це питання відповіді немає», – повідомив Тишкевич.

Слід зазначити, що Олександр Лукашенко в інтерв’ю агентству «Белсат» зокрема сказав, що «Ми повинні в будь-якій точці Білорусі (якщо щось раптом станеться) швидко з’явитися, нанести удар по бандитам і тим, хто посміє до нас сунутися, і піти».

Також президент Білорусі додав: «Якщо комусь захочеться з нами повоювати, він подумає, що в вікно отримає цю ракету …. І якщо хтось посміє, значить (ми не приховуємо це), диверсійні групи завдадуть удар і на тій території, з якої піде напад на Білорусь».

Таким чином, на думку Тишкевича, Лукашенко дав зрозуміти, що не потерпить у своїй країні аналога війни на Донбасі і, швидше за все, ці фрази призначалися керівництву Росії, так як більше суміжних країн, готових на подібне, немає.