Сотні австралійських коал загинули через лісову пожежу, повідомляють рятувальники.

Вогонь знищив 2 тисячі гектарів чагарнику, які є місцем масового розмноження коал у Новому Південному Уельсі, що за 250 миль на північ від Сіднея, пише bbc.

За словами рятувальників, жертвами вогню стали різноманітні види, а загибель такої кількості тварин є "національною трагедією".

Ареал місцевих коал значно скоротився за останні десятиліття.

Популярні новини зараз
Олексій Арестович давав Києву 2 тижні на початку війни, а ОП Зеленського 12 годин: "Вони ідіотами виявилися" У севастопольській лікарні вирішили потравити щурів, а добили поранених окупантів Тисячі білоруських військових погодилися на участь у війні проти України, - Генштаб Коханець Дорофєєвої Михайло Кацурін готовий до інтимного відео, але без Наді: "Режисер приїхав"
Показати ще

Екологи стверджують, що популяція коал зменшується, і в дикій природі їх залишилося 43 тисячі. Серед причин - втрата природного середовища, хвороби, напади собак та зміна клімату.

Міністерство охорони довкілля Австралії віднесло цих сумчастих до категорії "вразливих".

Рятувальниця Чейне Фланаган заявила, що велика пожежа біля Порт-Маккуорі також знищила місце, де жили і розмножувалися сотні різних видів коал.

"Пожежа була такої сили, що кількість жертв буде дуже високою", - заявила пані Фланаган.

Рятувальники намагалися визволити тварин з пожежі, але не змогли знайти тих, що вижили, оскільки там все ще вирував вогонь.

За словами вчених, коали зазвичай рятуються, піднімаючись на верхівки дерев і згорнувшись там клубком.

"Якщо вогонь пройде швидко, трохи А підпаливши їм хутро, то все буде гаразд, а хутро відросте, - пояснила медик Сью Ештон. - Але якщо пожежа пошириться вище на дерева, коали загинуть".

А за останні місяці у Новому Південному Уельсі, найбільш густонаселеному штаті Австралії, сталося сотні пожеж.

Нагадаємо, вчені рятують коал від вимирання.