У грузинській столиці вдруге за останні п'ять місяців пройшла хвиля масштабних мітингів. Протестувальники збиралися на проспекті Руставелі біля будівлі парламенту. Причиною протесту став провал голосування в парламенті Грузії щодо внесення конституційних поправок про вибори.

Недавно правляча партія "Грузинська мрія — Демократична Грузія" провалила внесення змін до конституції, які передбачали проведення парламентських виборів в 2020 році за пропорційною системою при нульовому виборчому бар'єрі. Ідея була запропонована главою правлячої партії Бідзіна Іванішвілі.

Протести у Тбілісі, скріншот із відео Reuters
Протести у Тбілісі, скріншот із відео Reuters

Після двотижневих дебатів у парламенті відбулось голосування. Проте  далеко не всі депутати від правлячої партії були згодні з законопроектом, розробленим однопартійцями. Проти переходу на пропорційну систему виступали мажоритарні депутати від більшості, аргументуючи тим, що регіони втратять зв'язок з центром, і таким чином селяни не зможуть донести свої проблеми до влади. 

Популярні новини зараз

АТБ нагодував українців фантомною стравою: "Навіть тваринам давати це шкода", відео

Доларова лихоманка ламає економіку України, обіцяють - 50 грн за "зелений": тривожний прогноз

Головне за ніч: "чистка" зарплати від Зеленського, продаж ПриватБанку, доля гривні в 2020 році та перемога Нафтогазу

У Києві собака знайшла таке, що змусило господарку здригнутися: історія, у яку важко повірити

Показати ще

Після того, як "Грузинська мрія" провалила голосування, опозиційні політики закликали своїх прихильників вийти на вулицю.  На проведеному мітингу опозиціонери озвучили свою першу вимогу — проведення позачергових виборів до парламенту за пропорційною системою, оскільки вважають, що саме ця схема найбільш чесно відображає настрої суспільства в законодавчому органі.

Проте ексспікер парламенту, виконавчий секретар "Грузинської мрії" Іраклій Кобахідзе заявив, що про проведення позачергових виборів "і мови бути не може".

Протести у Тбілісі, скріншот із відео Reuters
Протести у Тбілісі, скріншот із відео Reuters

Протести у Тбілісі, скріншот із відео Reuters
Протести у Тбілісі, скріншот із відео Reuters

Нагадаємо, раніше офіс Зеленського оточили працівники Укрзалізниці

Як повідомляв портал "Знай.ua", освітяни вийшли на протест під Раду

Також "Знай.ua" писав, що українці оточили НБУ