Один з найбільших водоспадів на планеті, який знаходиться на кордоні між Зімбабве і Замбією (Африка), водоспад Вікторія обмілів до рекордного рівня. Причиною цього стали глобальні зміни клімату та масштабне потепління.

У 2019 році у регіоні сталася найсильніша за століття посуха, від якої досі потерпає весь південний схід Африки. Саме тому водоспад настільки висох, передає видання The guardian.

Рівень води досягнув найнижчої позначки за останні 25 років. Президент Замбії Едгар Лунгу сказав, що ситуація більш ніж серйозна і загрожує вийти з-під контролю. Фахівці стверджують, що всесвітньо відомої пам'ятки регіону просто може не стати через декілька років.

Водоспад Вікторія, The guardian
Водоспад Вікторія, The guardian

"Ми хочемо передати наступному поколінню Замбезі без всесвітньо відомого водоспаду Вікторія? Треба вжити заходів прямо сьогодні", — заявив Едгар Лунгу.

Популярні новини зараз

Андрій Задворний показав допитливу красуню, щоб скрасити самотність без Злати Огнєвіч: "Вчиться в школі..."

"Холостячка" Злата Огнєвіч практично зняла труси і засвітила "равлика", Задворний може кусати лікті

40-річна віруюча стрибнула в ополонку і не випливла - на очах у дітей і всієї родини: "Просто знесло течією..." 

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

Показати ще

Керівник Міжнародного фонду журавлі Річард Бейльфус, який вивчав Замбезі протягом останніх трьох десятиліть, вважав, що зміна клімату затримує мусон, "концентруючи дощ у великих подіях, які потім набагато складніше зберігати, і набагато довше, що мучать сухий сезон".

Водоспад Вікторія до засухи
Водоспад Вікторія до засухи

Згідно з дослідженням Дубе і професора Годуелла Нхамо, середня температура на водоспаді Вікторія збільшилася на 1,4 градуса в період з 1976 по 2016 рік.

Нагадаємо, що глобальне потепління призведе до непоправних наслідків, людству доведеться затягнути паски.

Як повідомляв портал Знай.uа, акторка "полунички" багато років приховувала від хлопця свою професію: пікантну таємницю дізнався весь світ.

Також портал Знай.uа писав, що прискорене танення Гренландії стрімко наближає світ до глобальної катастрофи.