З 1 березня 2020 року у Німеччині набуває чинності новий міграційний закон, завдяки якому громадям країн, що не входять до ЄС, буде легше отримати роботу в ФРН. Раніше такі працівники могли легально потрапити до Німеччини лише тоді, коли мали пропозицію про роботу від конкретного працедавця. Водночас сам роботодавець мав довести, що на цю роботу не зміг знайти жодного німця чи громадянина іншої країни ЄС.

Крім того, раніше йшлося виключно про працівників із вищою освітою та кваліфікацією. Однак зараз на роботу в Німеччині можуть претендувати і кваліфіковані працівники з професійно-технічною освітою. Некваліфіковані чи сезонні працівники офіційно поки не потрібні, повідомляє BBC.

Заробітчани, скріншот з відео
Заробітчани, скріншот з відео

Відтепер потенційний працівник може провести у Німеччині до пів року у пошуках роботи. Однак навіть для цього йому треба довести знання німецької, в тому числі й для того, щоб підтвердити свою кваліфікацію. Щоб отримати візу для пошуку роботи, треба також підтвердити свою фінансову спроможність. Працівник з-поза меж ЄС не може претендувати на соціальну допомогу або ж возз'єднання родини на весь час пошуків роботи в Німеччині.

Зазначається, що такі нововведення діятимуть два з половиною роки, після чого Німеччина може переглянути або відмовитися від них, якщо побачить негативний вплив на економіку чи безпеку країни. У Німеччини, як і у більшості європейських країн існує серйозна проблема старіння населення. За даними Федерального агентства праці, на німецькому ринку праці існує понад 1 млн вакансій. Німеччині бракує медичних працівників, будівельників, інженерів, і, звісно, ІТ-фахівців.

Популярні новини зараз

Аліна Гросу кардинально змінила зовнішність: "Ніби 10-річна дитина"

"ПриватБанк" закриває доступ до карток, клієнти обурюються: "Позбавили сім'ю коштів для проживання"

Багатодітна мама Анастасія Приходько звернулася до Бога у важливе свято: "Прошу тільки одного"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Показати ще

Заробітчани в Німеччині, скріншот з відео
Заробітчани в Німеччині, скріншот з відео

Водночас українцям, які хочуть знайти роботу в Німеччині, варто пам'ятати, що ринок праці лібералізовано не лише для них, а також для громадян інших країн з-поза меж ЄС, наприклад, для росіян, індійців чи китайців. Крім того, існують версії, що мета нового закону — врегулювати статус працівників, які вже перебувають у Німеччині, але не мають легального статусу.

Згідно із дослідженням, яке OLX провели влітку 2019 року, Німеччина посіла перше місце серед країн, куди б українці хотіли поїхати працювати, випередивши Польщу, Чехію, Швецію, Ізраїль. За їхніми даними у німецьких роботодавців найбільш затребуваними є:

  • працівники виробничої сфери (пакувальники, фасувальники, сортирувальники),
  • сфери логістики (водії),
  • будівництва (будівельники, електрики, зварювальники, каменярі, муляри, різнороби),
  • сфери обслуговування (офіціанти, доглядальниці, покоївки).

Заробітчани, скріншот з відео
Заробітчани, скріншот з відео

Однак суттєвих змін в пропозиціях заробітної платні, у порівнянні з попереднім роком, не спостерігається. Крім того, коли законопроєкт про лібералізацію трудової міграції ще був на стадії розробки, шквал занепокоєння прокотився Польщею. Тамтешні роботодавці вважали, що можуть втратити ледве не кожного другого з понад мільйона працівників з України, які віддадуть перевагу роботі у Німеччині, де мінімальна зарплата утричі перевищує польську - 1584 євро проти 611 євро у січні 2020 року.

Проте не варто забувати про вартість життя. Наприклад, ціни на харчі у Німеччині на 2,5% перевищують середні по ЄС, тоді як у Польщі є на третину меншими. До того ж реальні спрощення у працевлаштуванні в Німеччині виявилися не такими масштабними, як очікували.

Зазначається, що роботою в Німеччині в січні 2020 року цікавилися на 30% частіше, ніж в Польщі. А от минулого року у січні ситуація була "дзеркальною" - тоді роботою в Польщі цікавилися на 39% частіше ніж в Німеччині.

Заробітчани, скріншот з відео
Заробітчани, скріншот з відео

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше