Вчені з Плімутського університету у Великобританії провели унікальне дослідження та заявили, що змії почали адаптувати свій зір до води ще 15 млн років тому. А це в свою чергу дозволило їм полювати навіть у незвичному середовищі існування.

Джерело: іноземний журнал Current Biology.

Так, під час дослідження вчені проаналізували різні види наземних і морських змій з Азії та Австралії. Вони досліджували еволюцію спектральної чутливості, аналізуючи їх гени і фоторецептори сітківки очей.

В результаті науковці дійшли висновку, що зір морських змій, які фізіологічно не схожі з іншими плазунами або морськими ссавцями, генетично змінювався протягом мільйонів років, дозволяючи їм адаптуватися до нових умов. В першу чергу, це потрібно було для того, щоб бачити здобич навіть глибоко під поверхнею моря.

Змія, фото: Getty Images

Популярні новини зараз

Можуть "задушити": до медуз і бліх в Азовському морі додалися "зарості" водоростей

Аліна Гросу показала свого красеня-чоловіка Михайла Михайловича: "Дуже схожі"

Melovin після поцілунку з хлопцем знайшов собі споріднену душу: "Можна якщо обережно, ми - лихачі"

Киянка перетворила дорожній знак на жердину для стриптизу, троє копів спостерігали осторонь: "Чиясь майбутня матiр"

Показати ще

"У світі природи види повинні адаптуватися у міру зміни навколишнього середовища. Але спостерігати такі швидкі зміни в зорі морських змій — воістину дивно. Швидкість диверсифікації видів морських змій у порівнянні з наземними родичами, можливо, є демонстрацією того, в якій надзвичайно складному середовищі вони живуть, і того, що їм необхідно продовжувати адаптуватися, щоб вижити", — відзначили вчені.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, мешканка американського штату Вірджинія виявила у дворі свого сусіда надзвичайно рідкісну змію, у якої була не одна, а дві голови.

Як повідомляв портал "Знай.uа", в одній з львівських лікарень від укусу змії померла 4-річна дівчинка.

Також "Знай.uа" писав про те, як відрізнити гадюку від вужа, і що робити, якщо вас вкусила змія.