Священики Російської православної церкви зіткнулися з проблемою з отриманням шенгенських віз через консульство Греції, що пов'язано з конфліктом між РПЦ і Константинопольським патріархатом через питання надання автокефалії Української церкви.

Як пише BBC з посиланням на джерела, це відбувається через нову політику уряду Греції.

"Тепер священики РПЦ сприймаються як потенційні шпигуни і агенти впливу", – пояснило джерело.

У той же час в РПЦ і Константинополі виданню повідомили, що проблеми з візами у російських священиків пов'язані з процесом надання Томосу УПЦ.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Показати ще

"Константинопольський патріархат бореться з Російською церквою за вплив у православному світі", – пояснило джерело в РПЦ.

Ще один співрозмовник видання розповів, що у Московського і Константинопольського патріархатів зараз "гострі відносини через Україну".

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", 31 серпня патріарх Кирил - глава Російської православної церкви - зібрався в Стамбул, щоб переговорити з константинопольським патріархом Варфоломієм. Анонсується, що зустріч священнослужителі присвятять обговоренню автокефалії, яку збираються надати Україні.

Так, новина про те, що в турецькій столиці зустріч все ж відбудеться, підтвердили і в прес-службі Константинопольського патріарха. Захід ініціювала російська сторона.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив, що утвердження української незалежності зміцнить Томос про надання автокефалії Української православної церкви. Також, за словами президента, цей крок посилить права і свободи українців.

Відзначимо, в Константинополі ніколи не визнавали церковної влади Москви над Україною. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій.

Як передає прес-служба Вселенського патріархату, Вселенський Патріарх Варфоломій, підкреслив, що Константинополь не дозволяв передавати території України кому-небудь, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовній згадці Вселенського Патріарха".