Анна Делві - 27-річна дівчина шахрайка, яка кілька років вела світське життя в Нью-Йорку, спілкувалася з художниками і фінансистами, збиралася відкрити власний клуб і центр сучасного мистецтва. Вона стверджувала, що родом з Німеччини, а її батько був чи то дипломатом, чи то власником нафтової компанії, чи то займався антикваріатом. Делві вдалося обдурити не тільки випадкових знайомих, а й кілька великих банків, девелоперів та інвесторів. Опублікував розслідування журнал New York Magazine.

18 лютого 2017 року Ганну Делві зняла номер у новому нью-йоркському бутик-готель 11 Howard, представившись знайомою його власника. Вона познайомилася з конс'єржкою готелю, 25-річної Нефф Девіс, яку регулярно розпитувала про наймодніших закладах міста - а в подяку залишала "на чай" стодоларові банкноти. Делвой місяць жила в номері готелю вартістю 400 доларів за ніч і незабаром стала поводитися по-хазяйськи: ходила по готелю в халаті або з келихом вина. Якщо консьєржка спілкувалася з іншими постояльцями, Делві починала викладати перед нею на стійку великі купюри, поки та не погоджувалася приділити їй увагу.

Девіс згадує, що дівчина виробляла неоднозначне враження: могла бути неввічливою або зарозумілою, але в цілому здавалася "старомодною принцесою, яка перенеслася з європейського замку в сучасний світ". Багатьох співробітників готелю вона дратувала, але і підкуповувала своєю щедрістю - незмінно залишаючи великі чайові. Поступово Нефф Девіс стала довіреною особою і практично асистенткою Анни Делві: допомагала їй призначати ділові зустрічі в ресторані готелю або інших модних закладах міста.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Показати ще

Як пишуть ЗМІ, на звані вечері, які влаштовувала дівчина, приходили топ-менеджери відомих компаній, художники, спортсмени та знаменитості. Наприклад, там можна було зустріти актора і художника Маколея Калкіна або "самого ненависного мільйонера США" Мартіна Шкрелі, яка зробила стан на фармацевтичних спекуляціях і в березні 2018 року отримав сім років в'язниці за фінансові махінації.

Ніхто не знав, звідки вона насправді родом - Делві стверджувала, що з Кельна, але вона не ідеально володіла німецькою. Ніхто не розумів, звідки у неї гроші на такий спосіб життя. "Навколо повно дітей з багатих сімей. Тут кожен - твій кращий друг, але ти нічого ні про кого не знаєш", - пояснює художник Андре Сарайва, що володіє нью-йоркським клубом Le Baron, де часто бувала Делві.

Як розповів ще один її знайомий, Делві примудрялася потрапляти під все "правильні місця", носила по-справжньому дорогі і модні речі марок на кшталт Balenciaga, про неї говорили, що вона подорожує на приватному літаку. Якийсь час вона працювала в журналі про моду і мистецтві Purple і справляла враження близької подруги його головного редактора Олів'є Заступник.

Іноді Анна просила своїх знайомих оплатити їй номер в готелі, квиток на літак або таксі, а потім "забувала" повернути гроші. Але це теж ні в кого не викликало підозр. "Може, у неї було так багато грошей, що вона просто збивалася з рахунку".

У 2016 році Делві почала переговори про відкриття свого клубу - який хотіла назвати "Фонд Анни Делві". Її знайомий, архітектор Габріель Калатрава і його сімейна компанія, що займається нерухомістю, допомогли їй підібрати підходяще простір: шість поверхів в будинку кінця XIX століття на Парк-авеню в Нью-Йорку. Будівлею володів девелопер і колекціонер

мистецтва Ебі Розен - йому ж належав і готель 11 Howard, де оселилася Делвой. За її ідеї, клуб повинен був бути і центром сучасного мистецтва, де виставлялися б роботи знаменитих художників - Джеффа Кунса, Деміена Херста і Трейсі Емін. "Деякі піднімали брову на масштабність цього плану, але іншим він здавався цілком розумним по нью-йоркським мірками".

Делві намагалася знайти співінвестора, який додав би 25 мільйонів доларів до такої ж суми, яка у неї нібито була.

Їй допомагали відомі фінансисти і юристи - зокрема, Джоел Коен, який розслідував шахрайства Джордана Белфорт - героя фільму "Вовк з Уолл-стріт". Всі вони вірили Ганні Делвой на слово. Партнер Коена навіть просив лос-анджелеський City National Bank надати їй велику позику, пославшись на те, що у неї є рахунки в швейцарському банку. Але до кінця року в позику їй відмовили.

Незабаром у самій Делві почалися проблеми - з'ясувалося, що при заселенні в готель 11 Howard вона не надала номер банківської карти і була винна за проживання та їжу близько 30 тисяч доларів. Незабаром їй вдалося оплатити рахунок, але номер карти так і не показала - і її речі виставили з номера. Делві пожила ще в парі готелів, потім звернулася з проханням до свого тренера - трохи пожити у нього. Так поступово ставало зрозуміло, що Делві повинна гроші дуже багатьом. Два дорогих готелю, з якими вона не розплатилася, звинуватили Делві в крадіжці послуг.

Почалося розслідування, яке відразу з'ясувало: справжнє ім'я Анни Делві - Анна Сорокіна. Вона народилася в Росії в 1991 році, в 2007-му її сім'я переїхала до Німеччини - в невелике місто під Кельном, де жили в основному представники робочого класу. Батько Анни працював водієм вантажівки, а потім зайнявся продажем обігрівачів і кондиціонерів. У 2011 році Анна поїхала в Лондон вчитися в коледж Сент-Мартінс, потім кинула його і переїхала в Париж. Весь цей час їй допомагали грішми батьки - але їх стан було в рази скромніше, ніж про це говорила спадкоємиця. За допомогою зв'язків і махінацій їй вдалося взяти кілька кредитів в США на суму близько 200 тисяч доларів - їх вона і витрачала. Влітку 2017 року Сорокіну заарештували в Малібу і пред'явили шість звинувачень - у великих крадіжках і їх спробах.

З жовтня 2017 року Ганна Сорокіна очікує суд в тюрмі Райкерс на однойменному острові під Нью-Йорком. Анна по-справжньому вірила, що її плани відкрити клуб реалізуються. "Мені здавалося, що у мене відмінна команда, я прекрасно проводила час", - сказала Сорокіна виданню. За її словами, вона робила помилки: "Але це не знецінює сотні речей, які я зробила правильно".

Як повідомляв портал "Знай.uа", активна користувачка сайтів знайомств із США вимагала у чоловіків гроші після побачень.

Жінку засудили до місяця тюремного ув'язнення за те, що після статевого контакту вона шантажувала партнерів, повідомляючи їм, що вагітна, передає International Business Times.