Понад дві сотні росіян загинули внаслідок нищівного авіаудару по прихильниках Башара Асада в провінції Дейр-ез-Зор. Кількість жертв у різних джерелах суттєво відрізняється – традиційно Кремль применшує смертельні наслідки, говорячи тільки про семеро загиблих.

Кожен з них входив до складу так званої "приватної військової компанії Вагнера" і свого часу воював на стороні бойовиків на Донбасі. За п'ять днів після інциденту, 12 лютого, на місце прибула незалежна група експертів Conflict Intelligence Team (CIT) для проведення розслідування і вже скоро назвали імена військових.

У списках фігурували Олексій Ладигін з Рязані, Станіслав Матвєєв та Ігор Косотуров з Азбесту і Володимир Логінов, Кирило Ананьєв.

Деталі про загиблого в Сирії уродженця російського Свердловська (раніше - прихильник так званої "ЛНР"), колишнього капітана 12-ї бригади ГРУ розкрив у соцмережах "козачий отаман" Олег Сурнін:

Популярні новини зараз
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

"Це, здається, 2015 рік. Косотуров пробув в "ЛНР" близько півроку, був розвідником. Потім з пораненням потрапив. В ногу, осколок. Сюди прибув, лікувався. Після поранення ще на півроку поїхав. Потім уже більше до Луганська не поїхав. Були інші плани щодо Сирії вже".

Згодом це підтвердила в коментарі місцевим ЗМІ і знайома Костурова, Любава Кочева:

"Він за контрактом поїхав (до Сирії), як раніше в Україну їздив, там був поранений в ногу".

Згадали про нього і в українському "Миротворці" – як виявилося, 45-річний найманець взимку минулого року справді вступив до "батальйону" письменника Захара Прілепіна, який приїхав воювати на боці бойовиків "ДНР".

Його земляк, 38-річний Станіслав Матвєєв доводився покійному далеким родичем і також був замішаний в "сирійській історії". Дитячі роки він провів на Донеччині, навіть закінчив там технікум, а потім повернувся до Азбесту. В Матвеєва залишилася дружина і двоє дітей шести та восьми років.

Його обраниця запевняє: "Вагнер" розстріляли, немов собак, а про смерть повідомили по телефону так звані "колеги з "ЛНР", так ніби нічого не сталося страшного. Матвєєв і Косотуров два роки поспіль воювали на Донбасі разом із терористами, а вже у 2016-му їх завербували до приватної військової компанії РФ.

Дійшла черга зовсім скоро і до 51-річного Володимира Логінова із Хабаровська. Сапер був потрібний "Вагнеру", тим паче, що два рази поспіль пройшов "чеченські битви" і добре володів зброєю, працював у міліції та в охоронних підприємствах.

З 2014-го був членом Балтійського окремого козачого корпусу і поїхав воювати на Донбас, восени його завербували для поїздки у Сирію під виглядом добровольця.

Туди ж відправили і 33-річного Кирила Ананьєва – активіста, якого у Росії не визнавали - у 2006-му засудили за вандалізм, коли той облив своєю кров'ю ганок поліцейської дільниці.

Йому навіть вдалося дослужитися до звання командира дивізіону. Дивно, але якщо вигнанців в РФ не визнають, то на сирійській бійні вони якраз стають у нагоді керівникам "Вагнера" .

Підібрали до лав ПВК і прихильника анексії Криму, 26-річного Олексія Ладигіна. В 2014 році він служив у ВДВ, поїхав на Донбас і вбивав українців під Дебальцевим. Більш відомий за позивним "Похмурий".

Прізвиська, до слова, у "Вагнері" обирали досить дивні, як для найманих кілерів: наприклад, "Апостол" (він же "Святий", "Віруючий") - колишній бойовик "ДНР", член заснованої в Харкові, а нині перенесеної до Росії організації "Русь триєдина". Про це повідомив керівник цієї організації Сергій Моїсєєв.

Їхати до Сирії він спочатку не хотів (все ж таки "віруюча людина", принаймні, так про нього згадували), але потім "Апостола" все ж вмовили.

Розслідування самого факту цих смертей досі не завершено. "Вагнер" завжди вважався найбільш засекреченою структурою РФ, тому не дивно, що реальну кількість жертв та їх справжнє завдання там російське Міноборони приховувало і буде приховувати надалі. Адже вигідніше говорити про семеро покійників замість двох сотень, як це було із початку бойових дій на Донбасі та кривавих розправ в Алеппо.

Дивіться: авіаудар в Сирії, під час якого загинули російські найманці

Як повідомляв портал "Знай.ua", повної звітності щодо кількості загиблих у Сирії членів приватної військової компанії "Вагнер" вимагає від Володимира Путіна кандидат в президенти РФ, депутат від партії "Яблоко" Григорій Явлінський.