Минулого тижня на піщаному пляжі Намібії в Південно-Західній Африці, до якого примикає національний парк Дороб, був виявлений труп китообразного істоти. Проте вчені не поспішають робити висновки, до якого виду належить ця тварина.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Відзначається, що на березі були виявлені вже останки трупів семиметрового істоти. Тільки пізніше були проведені аналізи, на основі яких було зроблено висновок, що дана особина є китом з сімейства клювокрылых, навіть точніше – клювокрыл Кюв'є.
Останки тварини, якщо це дійсно Ziphius cavirostris є другим знайденим в Намібії клювокрылом. Останки першої особини були виявлені ще в 2000 році.
Намимбийский доктор Саймон Элвен після огляду останків тіла уклав, що у кита була зім'ята вся голова, а нижня щелепа переламано. При цьому лікар не поспішає називати причину смерті. Він зазначає, що тіло перебуває в сильній стадії розкладання і переломи можуть бути посмертними.
Вчені вкрай здивовані подібною знахідкою, адже кити клювокрылы рідко з'являються в полі зору людини з-за їх любові до глибоководних занурень. Тому виявити на березі їх останки – унікальний випадок.
Клювокрыл Кюв'є, на якого дуже схоже знайдене в Намібії істота, що живе у всіх океанах, крім Північного Льодовитого і воліє глибокі води від прохолодних до тропічних. За розмірами може досягати 7 метрів і є рекордсменом по глибині і тривалості занурення серед морських ссавців.
Американські вчені ще в 2014 році прикріпили до плавникам восьми клювокрылов супутникові передавачі і зафіксували рекордні занурення. Так, одна з особин занурилася на глибину в 2992 метра, а друга протрималася під водою цілих 137,5 хвилин.
Як повідомляв портал "Знай.иа" у Сполучених Штатах Америки дослідники з Департаменту природних ресурсів Південної Кароліни перевірили, наскільки добрепро місцеві жителі розбираються у видах риби.
Фахівці виклали фото дивною риби з наступною підписом: "Щоб мене виловити, потрібна ліцензія. Зазвичай я плаваю неподалік від скель, причалів і рифів. Мене ще називають ув'язненої рибою, оскільки вздовж світлого тіла проходять чорні смуги".