На тлі масового ажіотажу в РФ у зв'язку із блокуванням Telegram більшість росіян активно намагаються обійти заборону. Втім, після тимчасового закриття ресурсу почалися суттєві збої в роботі інших сайтів – приміром, користувачі все частіше скаржаться на проблеми із Viber та "Однокласниками".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами очільника "Роскомнадзора" Олександра Жарова, на даний час загалом блокуються 18 підмереж на Amazon і Google.
Олександр Жаров, директор Роскомнадзора
Одразу після того, як ФСБ виграла справу у суді, відомство подало черговий позов про припинення діяльності Telegram, оскільки сервіс "не виконав вимогу ФСБ про доступ до ключів шифрування і, відповідно, доступ до чатах і акаунтів, які підозрюються в розповсюдженні інформації екстремістської і терористичної спрямованості".
"При цьому ФСБ неодноразово повідомляла і нас, і інші органи влади про те, що у них є доведені епізоди використання саме цього сервісу для підготовки і вже в ході проведення терористичних атак і у нас, і за кордоном. Діалогу з адміністрацією Telegram фактично не відбулося, вона показує повне небажання співробітництва. На зв'язок виходять тільки адвокати", - прокоментував Жаров.
Обов'зки власників VPN в РФ
Втім з боку керівництва месенджера і згідно чинного законодавства РФ це не вважається порушенням – коли юристи, котрі представляють інтереси компанії, беруть на себе відповідальність говорити від імені дирекції. Згодом розповсюдилася інформація про те, що нібито Telegram почав масово змінювати IP-адреси. Не приховують цього і в "Роскомнадзор":
Telegram меняет IP-адреса
"...зафіксували перехід месенджера на інший набір IP-адрес - це була підмережа американської кампанії Amazon, яка включала в себе більше 600 тис. IP-адрес. І тут перед нами постав серйозний виклик. Необхідно було зрозуміти, чи знаходяться на цих адресах якісь добропорядні ресурси. Звичайно, така велика кількість IP дозволяє сервісу дуже швидко мігрувати, такий перехід відбувається в перебігу двох-чотирьох хвилин, - зазначив керівник відомства.
Жаров також звинувачує засновника ресурсу Павла Дурова у тому, що він вдається до жорстких методів і не враховує інтереси інших. Кого саме – не уточнив.
Павло Дуров, засновник месенджера
Користувачі не поділяють такої позиції: після звістки про блокування практично за кілька годин почалися збої в роботі магазинів, банків, компаній, котрі працюють в сфері послуг, а вчора, за іронією долі, і самого РКН – він дуже довго був недоступний взагалі. Але Жаров вже традиційно все спростовує:
"Ця інформація не відповідає дійсності. Вона з серії "мені подзвонили і сказали - значить, це правда". Впевнено можу сказати, що в 99,9% випадків нічого, виражаючись технічною мовою, не лягло, крім, як раз, Telegram. Що стосується сайту Роскомнадзора, то у вівторок він неодноразово піддавався сильним DDoS-атакам", - підсумував він.
Дивіться: Павло Дуров прокоментував блокування Telegram
Як повідомляв портал "Знай.ua", слідом за Telegram "Рокомнадзор" замахнувся на Facebook.