У суботу, 25 серпня, під час промови в Дубліні в рамках свого візиту в Ірландію Папа Римський Франциск визнав провальними дії Римо-католицької церкви в боротьбі з проявами педофілії серед священиків. Про це повідомляє DW.

"Провал церковної влади - єпископів, релігійних предстоятелів, священиків та інших - дати адекватну відповідь цим огидним злочинам призвів до справедливого обурення, а також залишається причиною болю і ганьби для католицької громади", - зазначив Франциск.

Франциск запевнив, що поділяє обурення і висловив рішучість позбавити церкву цієї "напасті", однак не сказав, яким чином він збирається це зробити.

Популярні новини зараз

Софія Ротару переживає велику втрату, найближчу вже не повернути: "Світла пам'ять"

Красень-психолог Роман Свечкоренко піде зі знайомства з "Холостячкою" Златою Огнєвіч: "Скасую будь-яку зустріч"

Катя Осадча показала, як годує грудьми новонародженого сина: "Несамовито худла"

Як обрати телевізор?

Показати ще

Незважаючи на таку заяву, Папа Римський не навів жодної деталі щодо того, до яких саме заходів Ватикан має намір вдатися в цілях покарання єпископів, які не змогли захистити свою паству від злочинів педофілів-священиків.

У той же час керівник ірландського уряду Лео Варадкар закликав понтифіка скористатися своїм авторитетом, щоб домогтися справедливості і правди" у випадках наруги над дітьми священиками Римо-католицької церкви не тільки в Ірландії, а й скрізь у світі. Варадкар також зазначив, що, крім слів, "повинні бути і вчинки".

"Ми просимо вас прислухатися до жертв і тих, хто це пережив. Знаємо, що ви це зробите", - сказав Варадкар.

За останнє десятиліття Ірландія пережила ряд викриттів, які показали, що тисячі дітей стали жертвами сексуального насильства з боку священиків, а церковні ієрархи покривали ці злочини.

Варто відзначити, Папа Римський Франциск відвідує Ірландію вперше за 40 років. В Ірландії його чекають масштабні протести на тлі скандалу з педофілією серед служителів католицької церкви. Один з протестів пройде на Дублінський площі Парнелл одночасно з месою.

Нагадаємо, Хуан Карлос Круз, жертва клерикального сексуального насильства, заявив, що Папа Франциск сказав йому, що Бог зробив його геєм і що його сексуальність "не має значення".

Як повідомляв портал "Знай.uа", фізична невинність - не ознака душевної невинності, а тому жінки, які вирішили присвятити життя служінню Христу, можуть мати сексуальний досвід. Про це на офіційному сайті написали представники Ватикану.

Також "Знай.uа" писав, в Ємені трьох чоловіків публічно стратили. Їх звинуватили в педофілії і вибрали найвищу міру покарання і відразу ж притягли на площу міста Сана, де розправилися на очах у натовпу людей.