Щороку 23 серпня в усьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті про работоргівлю та її ліквідацію (International Day for the Remembrance of the Slave Trade and Its Abolition).
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіжнародний день пам'яті про работоргівлю та її ліквідацію: історія дати
День був встановлений в 1998 році за рекомендацією 150-ї сесії виконавчої ради ЮНЕСКО в день повстання рабів Сан-Домінго і Гаїті в 1791 році, яке поклало початок процесу ліквідації системи рабства.
Варто відзначити, що ЮНЕСКО пропонує всім державам-членам Організації Об'єднаних Націй брати участь у пам'ятних заходах.
Також відомо, що на острові Горі біля берегів Сенегалу, який був основним транзитним пунктом для работоргівців, щорічно проводиться церемонія пам'яті жертв работоргівлі.
Рабство є безпрецедентною трагедією і однією з найтемніших сторінок людської історії. Незважаючи на те, що рабство було скасовано і засуджено на міжнародному рівні, воно, як і раніше, існує в нових формах і зачіпає сьогодні мільйони людей в усьому світі.
Згідно з даними ООН, щороку мільйони людей, в основному жінки і діти, стають жертвами обману і насильства, перетворюються на «живий товар» і зазнають експлуатації. На сьогоднішній день «нова работоргівля» стала однією з найбільш гострих та широкомасштабних проблем суспільства.
Як повідомляв портал Знай.uа, у Вроцлаві була виявлена полька, яка допомагала українцям знайти роботу на будівництвах, після чого відбирала у них паспорти.
Також портал Знай.uа писав, що Росія потрапила в топ-10 країн із найбільшою кількістю людей у "сучасному рабстві".