Головнокомандувач армії Зімбабве Костянтино Чивенга висунув голові республіки Роберту Мугабе ультиматум, оточивши столицю Хараре танками.

Про це повідомляє Independent.

"Ми повинні нагадати тим, хто стоїть за нинішніми махінаціями, що коли мова заходить про захист революції, військові будуть готові втрутитися без вагань", – заявив він.

Мугабе має виконати наступні вимоги:

  • припинити чистку в правлячій партії;
  • відмовитися від "дурних висловлювань" в адресу керівництва армії;
  • засудити "контрреволюційні елементи" в керівництві країни;
  • надати всім без винятку членам ZANU-PF можливості для участі у позачерговому з'їзді.

Безсмертний глава республіки, який править вже 37 років, ніяк не відповів на ультиматум. Тому армія пішла на рішучі дії. За словами очевидців, танки перекрили автомагістралі, які ведуть в місто. Також в мережі повідомляють, що озброєні люди захопили офіс державної телевізійної компанії ZBC. Президенту дали добу, щоб він покинув палац.

Популярні новини зараз
Мобілізація їх не торкнеться: ким не зацікавиться ТЦК ТЦК вичищають села – йдуть до тих, хто слабший: військовий обурився несправедливістю мобілізації "Київстар" безпрецедентно підвищує ціни: за що лупитимуть більше 2025 року пенсіонерам додадуть по 300 грн: є одна умова
Показати ще

Переворот в Зімбабве назрів минулого тижня - Мугабе відправив у відставку віце-президента Еммерсона Мнангагва, який вважався його наступником і входив у верхівку правлячої партії.

У жовтні, чоловік звинуватив дружину глави республіки в спробі його отруїти. Пізніше, Мугабе почав переслідувати близько 100 чиновників, звинувативши у підтримці Мнангагви, який перебував на той час у вигнанні.

Мугабе прийшов до влади в 1980 році. На даний момент йому 93 роки. Його критикують за встановлену цензуру, переслідування політичних опонентів і масові порушення прав людини. Президента Зімбабве навіть позбавили звання посла доброї волі ООН.

Як повідомляв портал "Знай.uа", у липні Мугабе почав президентську кампанію.