Уряд Іспанії має намір позбавити Каталонії статусу автономії. Це буде відповіддю на спроби лідерів регіону шантажувати владу країни питанням про незалежність.

Про це повідомляє Вloomberg. Уряд Іспанії 21 жовтня збереться на позачергове засідання. Під час засідання задіють статтю Конституції, яка дозволить Мадриду встановлювати пряме управління на автономних територіях, коли ті опиняються в кризових умовах.

Головний закон Іспанії ухвалили в 1978 году. Уряд може вперше за весь період застосувати вищевказану статтю. У Каталонії хочуть відібрати автономію у відповідь на їхнє бажання проголосити незалежність. Представники регіону погрожують піти на такий крок, якщо Мадрид відмовиться від переговорів і продовжить "репресії".

Автономія Каталонії склалася історично. Цей статус для регіону навіть закріплений в Основному Законі Іспанії, але Мадрид може незабаром може скасувати його.

Уряд Іспанії роздратовані тим, що лідери Каталонії використовую референдум в якості політичного шантажу.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Заливако оконфузився на відпочинку з Ганною Богдан: "Вчуся тримати"

"Колишній" Наді Дорофєєвої Позитив зробив відверте зізнання після розлучення: "Не було півтора року"

21-річна наречена померла через годину після весілля, красуню проводжали всім селом: "Просила сім'ю не..."

Віктор Павлік "втік" від Каті Репяхової і знайшов, з ким кайфонути: "Дуже класна"

Показати ще

Референдум в Каталонії: навіщо Москва підтримує сепаратистів

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон запропонував парламенту відкласти оголошення про незалежність.