Журналісти знайшли чоловіка, який представлявся "іспанським диспетчером" і розповідав в ефірі російських телеканалів про український слід в загибелі рейсу MH17 на Донбасі. Розслідування було проведено Радіо Свобода і групою румунських журналістів-розслідувачів RISE Project, - пише Українська правда.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Диспетчер Карлос, нібито працював у київському аеропорту Бориспіль і писав у твіттері під псевдонімом spainbuca про те, що українські літаки переслідували малайзійський Boeing, виявився людиною по імені Хосе Кароса Барріос Санчес. Він має судимості в Іспанії і був заарештований в Румунії за шахрайство", - пише видання.
Вказується, що російська пропаганда активно множила різні версії катастрофи.
"Одна з них заснована на повідомленнях "іспанського диспетчера", який не тільки писав у твіттері, але і був показаний в ефірі іспанського підрозділу каналу Russia Today. Автори розслідування знайшли Санчеса і поспілкувалися з ним в WhatsApp. Він стверджує, що отримав загалом 48 тисяч доларів з російських джерел, в якості плати за свою роль "іспанського диспетчера Карлоса", - пише Радіо Свобода.
Також Санчес запевняє, що може надати докази, що підтверджують зв'язок росіян з обліковим записом @spainbuca в твіттері, а також банківські дані і записи розмов з працівниками Russia Today. Хоча він так і не надав їх на прохання авторів розслідування. RT сказала, що ніколи не здійснювала такі платежі.
Відзначається, що історію про "іспанського диспетчера" використовував також і президент Росії Володимир Путін у розмові з режисером Олівером Стоуном. Глава Кремля сказав, що за катастрофою малайзійського "Боїнга" над Донбасом міг спостерігати диспетчер "іспанського походження" з аеропорту Києва, який нібито бачив бойовий літак поруч з рейсом MH17.
Як відомо, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту перебували 298 осіб, з них 80 дітей, всі вони загинули.
Міжнародна команда з розслідування цієї катастрофи прийшла до висновку, що лайнер був збитий ракетою, випущеною з ЗРК "Бук", доставленого з території Росії.
У 2017 році Україна і Нідерланди підписали двосторонню угоду по міжнародному правовому співробітництві щодо злочинів, пов'язаних з катастрофою літака "Боїнг-777" на Донбасі в 2014 році. Воно дозволяє здійснювати судове переслідування винних за загибель всіх жертв з 17 країн світу. Винні в катастрофі літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17, який був збитий над Донецькою областю, понесуть покарання згідно з законодавством Нідерландів.
Дивіться: "Хто відповість за криваву катастрофу малазійського Боїнга"
Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що в Австралії пасажирський літак потрапив в страшну катастрофу.