Вперше за всю історію існування КНДР офіційний Пхеньян дозволив журналістам з Південної Кореї відвідати свій ядерний полігон.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Північна Корея схвалила перелік південнокорейських репортерів, які відвідають полігон ядерних випробувань в Пунгері", - підтвердили в Міністерстві об'єднання Південної Кореї.
Коли саме впаде північнокорейська "залізна завіса", точно не зазначено. Втім, у відомстві підкреслили: кореспонденти з багатьох країн, за винятком Південної Кореї, вже прибули в портове місто Вонсан КНДР, де очікують тур до ядерного полігону.
Як відомо, у КНДР кілька днів тому домовилися допустити на полігон південнокорейських журналістів, але потім місцева влада різко змінила свою позицію.
Зустріч Трампа і шаленого Кіма
Незважаючи на заяви в Пхеньяні і Вашингтоні про ймовірність перенесення зустрічі між президентом США Дональдом Трампом і лідером КНДР Кім Чен Ином, Вашингтон продовжує опрацьовувати можливість проведення цього саміту 12 червня в Сінгапурі. Наближені до американського лідера наголошують: міжнародні партнери, в тому числі Китай, і надалі зберігатимуть тиск на КНДР для того, щоб мирні переговори принесли результат.
Крім того, після досягнення попередніх домовленостей, в Пхеньяні заявили, що можуть не погодитися на саміт за участю лідера КНДР і президента США. При цьому в КНДР підкреслили, що мають намір зберегти свій ядерний потенціал.
Дивіться: КНДР провела найпотужніше у своїй історії випробування ядерної бомби
Як повідомляв портал "Знай.ua", експерти передбачили, чим закінчиться зустріч Дональда Трампа і Ким Чен Ина. США нібито хочуть закріпити терміни повної денукліаризації КНДР. У той же час повідомляється, Японія пропонує встановити конкретний термін – 2020 рік. Ці терміни, пишуть засоби масової інформації, можуть збігтися з наступними виборами президента Сполучених Штатів Америки. ЗМІ передбачають, що "важлива угода", яку раніше анонсував Трамп, буде полягати саме в оголошенні про завершення Корейської війни. Після цього під час переговорів вже може йти мова про формальний перехід від припинення вогню до мирного договору.