Пентагон звинувачує китайських військових у "засліпленні" льотчиків американських ВПС в небі над африканським континентом.

Американці заявляють, що це було здійснено за допомогою лазера на новій китайській військовій базі в африканській державі Джібуті. Про це пише авторитетне видання The Wall Street Journal.

"Ці інциденти не дивують, оскільки вони представляють собою дії, не пов'язані з війною, але вказують на грубу, навмисну недбалість, а також повне ігнорування безпеки польотів та міжнародних норм", - розповів Трей Мікс, колишній полковник Тихоокеанського командування ВПС США.

У посольстві КНР у Вашингтоні не прокоментували дану інформацію. Утрималися від слів і в китайському Міноборони.

Популярні новини зараз
Війна не закінчиться ні в 2024, ні навіть у 2025: переможниця "Битви екстрасенсів" розповіла про вихід на кордони 1991 року В Україні змінюють правила виплат для ВПО: потрібно принести один документ Є чим пишатися: який вигляд має перший український позашляховик, який плутають з іномаркою Як в інших країнах звикли підтирати попу і чому на нас дивляться, як на дурнів: вся справа в культурі
Показати ще

"Ці інциденти підсилюють давню стурбованість США з приводу рішення Китаю про створення свого першого закордонного військового аванпосту поблизу найбільшої військової бази США в Африці", - зазначили журналісти американської газети.

Китайська Народно-визвольна армія відкрила свою першу закордонну військову базу на узбережжі Джібуті влітку 2017.

У Міноборони Китаю тоді заявили, що база буде використовуватися в тому числі для охорони судів, рятувальних та антипіратських операціях в Аденській затоці та біля узбережжя Сомалі.

Джибуті, яка межує із Сомалі, Ефіопією та Еритреєю, знаходиться на перетині важливих морських торгових шляхів. Там вже знаходяться військові бази США, Франції та Японії. Також будує свій пункт і Саудівська Аравія.

Як повідомляв портал "Знай.uа" крім піхоти російська сторона володіє не менш небезпечним "тузом у рукаві". Нещодавно американські ЗМІ поширили інформацію про підводні човни Військово-морського флоту РФ, який у Пентагоні вважають зброєю №1 Кремля.

Взагалі в арсеналі російського ВМФ всього 72 підводні човни, у тому числі атомні ракетоносці, підводні човни з крилатими ракетами та унікальні апарати для спеціальних операцій.

В порівнянні з іншими ресурсами, Росія володіє численними човнами спеціального призначення. Особливо виділяються два – так звані "плавучі бази" на основі корпусів "Дельта" III (в російській класифікації - проект 667БДР "Кальмар") та IV (проект 667БДРМ "Дельфін"), які призначені для транспортування глибоководних субмарин невеликого формату.