Міжнародні партнери вже давно могли забезпечити ЗСУ летальною зброєю сучасного зразка, але поки що українська сторона не виконала головної вимоги у договорі про військову підтримку. Зокрема, не ліквідувала корупційну діяльність у всіх ланках влади.

Відповідну заяву зробила керівник Інституту переговорних навичок Юлія Осмоловська.

"З точки зору технічної можливості наших військових оперувати цією зброєю або здійснювати технічну роботу по цій зброї, я як раз не сумніваюся. Навіть якщо вони не мають достатньої кваліфікації, це питання незначного часу", - зазначила експерт.

Вона підкреслила, що наша армія володіє необхідними навичками в оперуванні іноземними типами озброєння, але справа не зрушить із мертвої точки, доки непрозорі схеми і хабарництво будуть прикриватися:

Популярні новини зараз
Астролог побачив у травні "лихо" для України Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого В Україні готується революція у житловій сфері
Показати ще

"Це питання в нашій корупції і в непрозорих схемах, тому що як американські, так і європейські колеги не впевнені до кінця, що це зброя, яку буде передано Україні, не виникне десь якимось чином в якихось абсолютно несподіваних місцях і не буде якимось чином отримано сепаратистами і так далі. Саме фактор корупційності, в тому числі корупційності наших силових структур, він грає вирішальну роль ", - пояснила Осмоловська.

Відомо, що найпершим символом ймовірної допомоги Україні від США вважаються відомі комплекси "Джавелін" – переносні ракетні установки, які тривалий час перебували на оснащенні американської армії, зокрема використовувалися під час бойових дій в Іраку.

Основною їх перевагою вважається здатність працювати навіть в умовах слабкої видимості та різних відстанях та високий ріень мобільності.

Забезпечити військових такими комплексами планувалося виключно в рамках оборонної програми: "не для нападу, а задля захисту" – таким був основний меседж кампанії міжнародного співробітництва.

Окрім "Джавелінів" у переліку значилися й безпілотники для аеророзвідки. За допомогою них можна точно сказати, звідки ворожа артилерія відкриває вогонь по нашим позиціям. Дальність роботи – до 10 кілометрів, а радіус – до 24 кілометрів. Це дасть можливість вивести ЗСУ на новий рівень та значно посилити можливості захисників на передовій.

Дивіться: Летальна зброя для України - дипломатичний козир США?

Як повідомляв портал "Знай.ua", США презентували три варіанти надання летальної зброї Україні.