Не лише дітям, а й дорослим страшно виходити на вулиці російських міст, бо не можеш бути упевненим, що сьогодні ти повернешся додому цілим та неушкодженим.

Так вважає відомий російський журналіст Аркадій Бабченко, який на своїй сторінці в Facebook продовжив тему байдужості громадян на тлі нещодавніх подій затримання десятирічного хлопчика копами у центрі Москви.

За словами журналіста, дивлячись на весь жах, як волочуть дитину, а вона несамовито кричить, ти не можеш спокійно пройти повз, інакше як дивитися в очі своїй доньці, для якої ти сильний, ти захисник, ти батько.

"Як же ти зможеш, опустивши очі, пройти повз, коли кривдять маленького і слабкого?", - каже Бабченко.

Проте сучасні реалії говорять про те, що будучи сильним, все одно варто оглядатися по сторонах.

Популярні новини зараз
У віці 68 років помер радянський співак Борис Моісеєв Сі Цзіньпіня можуть випхати у відставку: політолог пояснив, що це може змінити геть усе Багато українців будуть змушені викреслити молоко зі свого раціону: зростання на 25% не межа путін розраховує на капітуляцію України: названо точну дату від військового експерта
Показати ще

"Справа в тому, що тобі самому доводиться ходити по вулицях. У Москві я це намагався звести до мінімуму. Намагався виходити в місто тільки в разі потреби", - говорить Бабченко.

Адже допомагаючи іншим у біді на вулиці сучасної Росії, ти можеш і сам потрапити в не меншу біду.

"Те ж адже треба щось робити. Двоє заштовхують в багажник дівчину - ну не пройдеш ж повз. І або сам кого-небудь урною по голові огреешь, або ... А якщо не розіграш? Пристрелять до біса, та й все. Або, що куди ймовірніше, нацики якогось нещасного таджика в вагоні метро вбивати будуть. Зовсім вже побутова ситуація, погодьтеся. У метро ж з гастарбайтерами вже боїшся їздити. Чи не через якихось там жахливих понаїхали, через місцевих! Полізуть вбивати його, а встрявати доведеться тобі. Що найприкріше - спотворять-то тебе одного, тому що інші-то завжди спокійно проходять повз", - додав журналіст.

Як запевнив чоловік, щоб вижит в Росії варто володіти справжнім мистецтвом – мистецтвом байдужості, спотерігати з боку та не лізти.

"Я ж кажу, головне з мистецтв в цій країні - мистецтво бути стороннім. Мистецтво придумати виправдання. Я вже під кінець і сам почав їм опановувати ... Не виходь з кімнати, не роби помилку. Чорт, та слава тобі, господи, що я можу зараз дивитися в очі своїй дитині. І не з камери, і не з труни. Ну його на хрін, таку країну. Ось просто - ну його на хрін.", - підсумував Бабченко.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, що 26 травня у центрі Москви, копи насильно на очах у матері запихнули до автівки 10-річного школяра, який декламував вірші Шекспіра. Хлопчика запідозрили у жебракуванні. А на батьків та жінку, яка намагалась захистити дитину, порушили справу та збираються притягнути до відповідальності.