Систему тунелів йдуть углиб землі являють собою печери Гомантонг.

І причина всіх страхів - це місцеві мешканці, Чорну і Білу частини печери окупували таргани, змії і летуие миші.

Існує легенда, згідно з якою якийсь християнський проповідник вирішив знищити Гомантонг, вважаючи, що саме звідси Ворог роду людського відправляє свої нечестиві полчища. Але що ж чекає безстрашного мандрівника в цих похмурих глибинах.

Популярні новини зараз
Головне за ніч, 1 жовтня: розлучення Брежнєвої та Меладзе, нові росіяни в пакетах, причина смерті Єлизавети II та зростання цін на фрукти Гороскоп на жовтень 2022 для всіх знаків Зодіаку: Водолії у пошуку кохання, а Тельці зможуть стати багатшими Україна подала заявку на пришвидшене приєднання до НАТО: Володимир Зеленський зробив термінову заяву Найпотужніший екстрасенс Хаял Алекперов назвав дату кінця війни в Україні: "Я не Бог, але..."
Показати ще

Глибоко в жарких, вологих джунглях Борнео мандрівник, при належному рівні везіння, може натрапити на масивну каверну. Ніби разверстый рот мертвого велетня, веде вона у віковічну темряву, перетворюючись в цілу систему похмурих печер. Тут не місце слабкими нервами. Недосяжний погляду стелю вкривають мільйони кажанів, а стіни і підлога покриті величезними тарганами, комахами, щурами та іншим створінням.

Крім того, печеру облюбували змії. Цим тварям припав до душі мікроклімат земної провалу, ну а їжі — згадуємо велика кількість щурів — тут достатньо.

Розташовані на пагорбі Гомантонг, що в центрі національного парку Департаменту лісового господарства Сабах, печери прославилися ще в середні століття. В похмурих глибинах оселилися салангани, чиї гнізда вживали в їжу китайські вельможі. Суп з гнізд саланганов цих пір є рідкісним делікатесом. Вартість кілограма якісних гнізд доходить до 2500$.

Тому в печери, які по праву вважаються чи не найбільш неприємним на Землі місцем, постійно приїжджають сезонні робочі. Вони змушені, за дуже невелику плату, працювати в абсолютно жахливих умовах, зрізуючи пташині гнізда в антуражі, що нагадує полотна Борхеса.

Як повідомляв портал "Знай.uа" печера на одному з британських пляжів в графстві Корноул приховує зворушливу багаторічну історію.