6 березня в Шрі-Ланці оголошено надзвичайний стан на 10 днів через зіткнення між буддистами і мусульманами.

Як пише Reuters з посиланням на представника уряду, більше 70% населення сповідують буддизм. Проблема почалася не сьогодні. Ще в минулому році між двома громадами почали сутички. Групи буддистів звинувачували мусульман, які є релігійною меншиною в країні, в примусовому зверненні людей в іслам і пошкодженні буддійських археологічних пам'яток.

"На спеціальному засіданні уряду було прийнято рішення оголосити надзвичайний стан на 10 днів, щоб запобігти поширенню заворушень", - сказала держсекретар Даасарі Джаясекара.

Також буддисти були проти присутності мусульманських біженців рохинья з переважно буддійської М'янми, де також відбуваються релігійні зіткнення.

Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Найбільше на острові буддистів - 70%, на другому місці індуїсти - 13%, треті мусульмани - 10% і далі - християни 7%.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в 2012 році жителі невеликого китайського села під час ремонту доріг виявили незвичайний ящик і статуї Будди. Протягом п'яти років фахівці проводили розкопки і досліджували на знайдені реліквії і тільки в 2016 році випустили наукову роботу про свої роботи.

У проекті йдеться про те, що вчені виявили 260 статуй Будди і керамічну скриньку з останками людини, який був похований 22 червня 1013 року. Експерти припускають, що останки належать Будди Шак'ямуні (Будда Гаутама).

Вчені додали, що Ченці Юнжань і Чжімін зі Школи Лотоса, що служили в храмі Манджушри при монастирі Лунсін в префектурі Цзінчжоу, зібрали більше 2000 фрагментів останків Будди, і закопали їх у самому храмі.

Нагадаємо, М'янма - невелика країна в Азії. І останнім часом там відбуваються жахливі речі. В інтернеті з'явилася величезна кількість заголовків з ключовою фразою "Геноцид в М'янмі". І дійсно, там зараз все дуже погано, особливо для представників народності рохінджа, мусульман за вірою. Більшість з них зуміли втекти з країни в сусідній Бангладеш, але ті, хто не встиг, стали жертвами насильницьких розправ. Найбільше представників національності рохінджа в М'янмі порядку 73 тисяч, і за останні два дні, за даними ООН, в збройних зіткненнях загинуло мінімум 4 сотні.