Російський пранкер Володимир Кузнєцов, більш відомий, як Вован, разом з колегою Олексієм Столяровим (Лексус) подзвонили очільнику Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) від імені прем'єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького.

Глава ОЗХЗ Ахмет Узюмджю заявив, що речовина, якою отруїли колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля у Великобританії не могла бути виготовленою приватними особами.

За його словами, це зробили справжні фахівці. Відповідне відео оприлюднено на YouTube-каналі "Вована".

"Наша лабораторія показала, що речовина, яка була у нас - високого ступеня чистоти. Це означає, що вона не могло бути зробленою терористами або організованим угрупованням, або приватними особами. Це означає, що вона була зроблена справжніми фахівцями, які мають в цьому досвід, в добре обладнаній лабораторії", - підкреслив Узюмджо.

Він зазначив, що отруту могли виготовити в будь-якій країні.

Популярні новини зараз

Українці довідалися, чому "Холостяк" Заливако вибрав Анну Богдан, а не "Зайку": "С*ксуальні іграшки, ланцюги"

Юля "Зайка" розповіла про інтим з Мішею Заливако на Холостяку

Олена Кравець з головною зіркою "Кварталу" переграла Роксолану - Туреччино, зустрічай

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

Показати ще

"На думку наших експертів, вона може бути виробленою в будь-якій країні. Це не може бути виключено. Росія заявляє, що розробка цієї речовини проводилася десь ще. Це теж може бути правдою, але країни, які можуть розробити цю речовину, могли це зробити з метою захисту, щоб створити антидоти", - заявив він.

Узюмджо додав, що в такому разі розробки дозволено, і для цього не потрібні повідомлення.

"Абсолютно. В будь-якій країні, де є фахівці-хіміки, тому що речовина, яка використовувалася, як мені заявили наші експерти, загальнодоступна. Матеріал для виробництва цієї речовини доступний без всяких обмежень", - підкреслив глава ОЗХЗ.

Узюмджю визнав, що отрутою виявився "Новачок". Однак, за його словами, це не є загальноприйнята назва, а найменування, що використовується на Заході.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у Скотленд-Ярді встановили підозрюваних в отруєнні колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки.