Американська влада вперше відкрито на міжнародному рівні звинуватила російську сторону у застосуванні нервово-паралітичної речовини "Новачок" в британському Солсбері для отруєння колишнього співробітника ГУР Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

В офіційній заяві прес-секретаря Державного департаменту США йдеться про те, що у Кремля були мотиви, аби застосувати відповідні ресурси, а також досвід замовних вбивств в такий спосіб.

Позиція офіційного Вашингтону щодо застосування "Новачка"

"Як ми чітко заявляли, Сполучені Штати погоджуються з оцінкою Великобританії, що Росія несе відповідальність за використання хімічної зброї на території Великобританії - або через пряме застосування, або через нездатність заявити про наявність, або убезпечити свої запаси нервово-паралітичного реагенту", - зазначили у відомстві.

Отруєння Скрипаля вигідне Росії?

Представники Держдепу впевнені: тільки російському уряду міг бути вигідний такий сценарій, саме для цього в РФ розробили відповідний тип нервово-паралітичної речовини військового призначення.

Також США вказали на те, що замість припинення шкідливого і деструктивної поведінки, Росія лише заперечує і висуває контраргументи, щоб відвернути увагу від своєї провини.

Популярні новини зараз

Танцюрист Наді Дорофєєвої в комі після побиття: "Був крововилив у мозок"

З 1 вересня школи перейдуть на стандарти Нью-Гемпшира: малюнки – на уроках історії, нові тести і "нарко-перевірка" вчителів

Володимир Зеленський виступив з важливою заявою: "Всі кордони у бойову..."

Повелителю вовчиць Олегу Виннику — 48: найнесподіваніші факти про зірку

Показати ще

"Сполучені Штати засуджують застосування хімічної зброї де, коли, ким, за яких обставин. Ми закликаємо наших колег в Раді Безпеки ООН та Виконавчій раді ОЗХЗ приєднатися до нас, як це було раніше, в створенні єдиного фронту проти використання хімічної зброї. Ми не можемо дозволити, щоб застосування хімічної зброї стало звичайним явищем ", - додали в Держдепартаменті США.

Як відомо, кілька днів тому постпред Великобританії при Організації по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) Пітер Вілсон заявив, що технічні можливості, досвід і мотивація отруїти шпигуна-перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньки були тільки у Росії.

Дивіться: звіт експертів у справі отруєння Скрипаля

Як повідомляв портал "Знай.ua", уряд Великобританії почав відразу сім розслідувань щодо російського телеканалу Russia Today (RT). Канал підозрюють у порушенні принципу об'єктивності в передачах, які виходили в ефір після отруєння в Англії в березні колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля. Організація по забороні хімічної зброї підтвердила версію британських слідчих, за типом нервовопаралітичного токсину, виявленого в Солсбері. Слова "Новачок" і згадки про Росію в оприлюдненому документі немає. Втім, назва і склад отрути викладені у засекреченій версії доповіді.