Глава РФ Володимир Путін особисто брав участь у створенні нервово-паралітичної речовини "Новачок", яким у Солсбері отруїли екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньку Юлію. Про це повідомляє Обозреватель.

Таку заяву зробила постійний представник Великобританії при ООН Карен Пірс на засіданні Ради безпеки, підкресливши, що тільки Росія має ресурси для виробництва даного хімзброї.

"Розслідування ОЗХО підтвердило використання в Солсбері хімічної речовини "Новачок". Його найвища концентрація була виявлена на дверній ручці будинку Скрипалів", - сказала Пірс.

Популярні новини зараз

МОЗ підготувало список до примусової вакцинації: не хочеш - звільняйся

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

В'ячеслав Узєлков розповів як бив колишню дружину Боржемську: "Марині відійшло"

"Вже назавжди": Аліна Гросу в образі Лариси Доліної відгуляла шикарне весілля

Показати ще

"Тільки Росія має технічні ресурси і мотив для створення "Новачка". Вона і раніше робила, має можливість і зараз. Навіть президент Путін брав участь у створенні цієї речовини", - заявила пострепд Великобританії.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа", уряд Великобританії почав відразу сім розслідувань щодо російського телеканалу Russia Today (RT).

Канал підозрюють у порушенні принципу об'єктивності в передачах, які виходили в ефір після отруєння в Англії в березні колишнього російського подвійного агента Сергія Скрипаля.

Організація по забороні хімічної зброї підтвердила версію британських слідчих, за типом нервовопаралітичного токсину, виявленого в Солсбері. Слова "Новачок" і згадки про Росію в оприлюдненому документі немає. Втім, назва і склад отрути викладені у засекреченій версії доповіді.

Нагадаємо, хімік Вил Мирзаянов, який називає себе одним із засновників речовини "Новачок", вважає, що застосовувати цю речовину в британському кліматі не мало сенсу.

"Недолік цієї серії "Новачків" в тому, що вони мають високу гідрочутливість, тобто це нестійкі сполуки, загалом кажучи. Ця речовина може бути стійкою лише в умовах відсутності вологи. Речовину застосували в Англії 4 березня, де стояв туман – крапельки води в повітрі", – сказав він в інтерв'ю.

Хімік заявив, що люди, які труїли Скрипалів не знали про фізико-хімічні властивості "Новачка".