Команда 360 Total Security анонсувала інформацію для користувачів криптовалюти, які стурбовані кріптоджекінгом. Фахівці компанії виявили нове шкідливе програмне забезпечення під назвою ClipboardWalletHijacker.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Головна функція трояна - періодичний цикл, який контролює вміст буфера обміну. Це і є ключовою особливістю кріптоджекінга. Адже далі шкідливе ПО вмонтує в код сайту майнера криптовалюти з метою видобутку віртуальних грошей за рахунок комп'ютерних потужностей відвідувачів сайтів.

Вірус відстежує, наскільки активно працює буфер обміну, щоб потім виявити транзакції Bitcoin і Ethereum (ETH). Після цього троян замінить Вашу одержувача криптовалюти на свій власний.

Таким чином, якщо вміст буфера обміну було адресою гаманця Ethereum, тоді ClipboardWalletHijacker заміняв адресу одержувача на наступний - "0 × 004D3416DA40338fAf9E772388A93fAF5059bFd5". Це шкідливе ПЗ заразила більш ніж 300 тис комп'ютерів протягом тижня. На даний момент зафіксовано не менше 46 успішних транзакцій.

ДОВІДКА PAYSPACE MAGAZINE

Раніше повідомлялося про те, що за допомогою вірусу українець таємно майнив криптовалюту по всьому світу. Примітно, що шкідливі файли називалися так само, як і різні популярні програми, які люди часто скачують в інтернеті. Тому запідозрити вірус користувачі не могли.

Разом з тим варто відзначити, що у суботу, 16 червня, ціна біткоїна стала підніматися після різкого падіння на початку тижня. 

За даними порталу CoinMarketCap, біткоїн дорожчав на 1,69% - до 6,624 тис. дол. На біржі Binance криптовалюта росла в ціні на 1,69% - до 6,586 тис. дол., на Bitfinex - на 1,86%, до 6,593 тис. дол.

Альтернативні криптовалюти також дорожчають: Ethereum - на 4,95%, до 511,38 дол., Ripple - на 0,07%, до 0,55 дол., Bitcoin Cash - на 1,12%, до 876,41 дол. За даними CoinMarketCap, капіталізація ринку криптовалют складає на цей момент 286,14 млрд дол. На частку біткоїна припадає приблизно 40% всього ринку криптовалют.

Біткоїн цього тижня подешевшав приблизно на 10% після того, як південнокорейська біржа криптовалют Coinrail повідомила, що сталася спроба злому її систем вранці 10 червня.

"Я вважаю, що обвал крипторинку багато в чому пов'язано з панікою інвесторів на тлі останніх новин. Справа не тільки у зломі Coinrail і атаці на Bitfinex, що сталися минулого тижня і нагадали користувачам про уразливість бірж, але й у посиленні вимог до трейдингу в США, Південноій Кореї і Японії", - сказав PR-директор Tugush Blockchain Finance Тимофій Фортунатов.

Експерт відзначає, що деякі аналітики дотримуються думки, що причина обвалу ринку таїться не в паніці, а в природному поверненні ринку до його "нормального" рівня. "Думаю, обидві ці теорії мають місце бути, так як зміну курсу складно прив'язати до якоїсь одиничної події", - вважає експерт.

Криптовалюта майбутнього - ethereum, bitcoin, litecoin, monero, zcash

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Apple оголосила війну майнерам.