Екологічна катастрофа, на яку всім начхати – приблизно так оцінюють ситуацію у своєму місті мешканці російського Красноярська. Все частіше тут помирають люди похилого віку, діти масово хворіють, а онкологічні центри переповнені настільки, що пацієнтів скоро будуть розміщувати у коридорах.

Обігнали за показниками забруднення повітря навіть китайські мегаполіси. При цьому у мінус 20 тут вчора мили дорожні огорожі та бордюри – не до проблем людей, якщо в гості збирається "сам Путін".

Зустрічати президента збиралися так, ніби наречена сватів, смог до його прильоту намагалися розвіяти штучними методами. Хоча екологи застерігають: умови несприятливі, смертоносні часточки розвіюються з небувалою швидкістю, тому ліквідувати наслідки навіть за кілька місяців не вийде.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Летальність приблизно 52%: ВООЗ застеріг про спалах небезпечного вірусу Червень принесе не лише тепло, а й гроші: хто отримає нову пенсію Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Місцевим радять дотримуватися всіх заходів безпеки. Зокрема, не виходити без зайвої потреби із дому, зачинити щільно всі вікна та двері, регулярно промивати ніс спеціальним розчином та носити маску.

Особливо загострилася ситуація в період з 2 по 5 лютого, але господаря Кремля чекали вже 7-го, тому місто із найбруднішим повітрям мовчки змирилося із фатальними наслідками.

Дехто все ж ризикнув і звернувся до відповідних інстанцій із проханням надати статус "екологічного біженця" – термін, який вигадали самі росіяни. Поки що жоден так і не отримав дозволу чи альтернативного місця для переселення.

Протягом чотирьох останніх днів Красноярськ повільно перетворювався на справжнє пекло, почали встановлювати датчики дисперсних частинок розміром до 2.5 мікрометра (вони вважаються найнебезпечнішими для здоров'я, але в повітрі офіційні пости їх не вловлюють і не аналізують).

Хто ж труїть ціле місто? Як виявилося, причетний до цього міг бути наближений до Путіна олігарх Олег Дерипаска. До слова, його нещодавно включили до "кремлівського списку", і мільярдер навіть безперешкодно управляє активами в Україні.

Доклав руку до катастрофи і його партнер по бізнесу Андрій Мельниченко. У Мінприроди РФ неодноразово наголошували: підприємства, які числяться за цими особами, шкодять не тільки навколишньому середовищу, а й людям.

Та поки мешканцям Красноярська залишається сподіватися на диво. Тому що владі абсолютно байдуже, що із ними буде завтра.

Дивіться: їдкий смог накрив Красноярськ вночі

Як повідомляв портал "Знай.ua", радіоактивні часточки повітря після Челябінської катастрофи дісталися України.