Наприкінці листопада росіян очікувало чергове фіаско в космічній сфері – цілковитим провалом закінчився запуск ракети "Союз-2", не вдалося вивести супутник "Метеор" на орбіту.

Хоча нещодавно спробу повторили і з другого дубля це все ж вийшло, але північні сусіди вирішили виправдатися за першу невдачу і знайшли у цьому релігійний підтекст.

Мова йде про єпископа 9-го Благовіщенського та Тиндинського, в миру відомого як Леонід Сергійович Куценко. Уродженець Одеської області, він досі підтримує стосунки із родичами в Україні.

Популярні новини зараз
Одним 300 грн, іншим – майже 600 грн: кому з пенсіонерів додадуть грошей цієї зими "Сюрприз", який може вдарити по гаманцях: пенсіонерам планують урізати важливу пільгу Пенсіонерам, багатодітним та ВПО виплатять майже по 11 000 грн: як отримати гроші Нові правила розшуку ухилянтів: кого знайдуть за лічені дні
Показати ще

"Єпископ, з вини якого російська ракета не вивела супутники на орбіту, виявляється ще та "темна конячка". І якщо попередні рази освячували ракети в святковому вбранні і кропили святу воду безпосередньо на ракету, то Куценко прийшов у чорному траурному одязі і кропив ракету на відстані шести метрів. Відповідно,більша частина води не потрапила на ракету, і відбулося недоосвячення. Очевидно, як мінімум халатне ставлення до своїх обов'язків, але я б придивився – чи не саботаж це?", - написав на сторінці у Facebook Микола Любавін.

Звісно, проблеми "святої води" аж ніяк не стосуються технічних неполадок на станції, які трапилися 28 листопада на космодромі "Східний". На запуск зібрався подивитися цілий натовп журналістів, але відзняти "переможні" кадри не вдалося. Припускали, що "Метеор-М" міг впасти в океан, або причина крилася в аварії розгінного блоку "Фрегат" (саме він повинен був вивести супутник на орбіту).

З Кремля надходили поодинокі виправдання про "людський фактор", а в "Роскосмосі" завбачливо утримувалися від коментарів.

Дивіться: реакція соцмереж на черговий провал Росії

Як повідомляв портал "Знай.ua", з космодрому Байконур стартувала ракета-носій Союз-ФГ з пілотованим кораблем Союз МС-07 на Міжнародну космічну станцію.