Російський президент Володимир Путін наказав негайно ліквідувати закрите адміністративно-територіальне утворення Шихани в Саратовській області – саме там, за версією британської розвідки, могли розробляти нервово-паралітичну отруту "Новачок".

Знищення лабораторії "Новачка"

Відповідний указ опублікований на офіційному порталі правової інформації РФ. Шихани повинні "скасувати" з 1 січня 2019 року. На це з бюджету виділять 63,8 млн рублів.

Як відомо, британська розвідка впевнена: нервово-паралітичну речовину "Новачок", яке застосували при отруєнні колишнього співробітника ГРУ Росії Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському місті Солсбері, було розроблено в лабораторії в закритому місті Шихан в Саратовській області Росії.

Повідомлялося, що на цьому об'єкті протягом останніх десятиліть проводились випробування ефективності застосування "Новачка" для здійснення "точкових вбивств". Виявлені в Шиханах запаси занадто малі для того, щоб використовувати їх у великих масштабах.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує Встигнути до 31 грудня: тисячам пенсіонерів поставили ультиматум, інакше не буде грошей Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Війна не буде тривати довго: Буданов назвав причину
Показати ще

Крім того, вважається, що співробітники розвідки РФ причетні до отруєння Скрипаля. Слідчі заявляють - атаку у березні провели колишні чи діючі співробітники Головного розвідувального управління Росії, і близькі до того, аби назвати їхні імена. Знайшла британська поліція і ємність з отрутою, від якої постраждали двоє людей у містечку Еймсбері.

Офіційні особи Великобританії на даний моменти намагаються дізнатися імена осіб, які, на їхню думку, провели цю операцію. В цей же час слідчі не виключають можливості того, що інше російське розвідувальне управління або приватне підрозділ можуть нести відповідальність за атаку.

Тим часом кількість жертв від отруєння продовжує збільшуватися: оскільки для нападу використовувалося речовину, що потрапляє в організм повітряно-крапельним шляхом, постраждали і правоохоронці, вони знаходяться в критичному стані.

Дивіться: Співробітники розвідки РФ причетні до отруєння Скрипаля - New York Times

Як повідомляв портал "Знай.ua", міністр внутрішніх справ Великобританії Саджида Джавід заявив, що Великобританія поки не збирається вводити нові санкції проти Росії після отруєння двох своїх громадян у Еймсбері. За словами дипломата, королівство поки не впевнене в тому, що до другого випадку отруєння "Новачком" причетні росіяни.