У британському місті Еймсбері, що неподалік від Солсбері, де отруїли екс-розвідника з РФ Сергія Скрипаля та його доньку, сталася нова хімічна атака отрутою "Новачок".

Повернення "Новачка"

Це підтвердив особисто її розробник Віл Мірзаянов:

"Я думаю, що це різні (інциденти), звичайно, різні. Тому що цей "Новачок", ця речовина - вона нестійка, тим більше у вологій атмосфері. Вона вологонестійка, вона розпадається. За чотири місяці з дня отруєння Скрипалів все повинно було розкластися, це свіжа атака", - заявив він.

Мірзаянов вважає: отруєння бойовими паралітичними речовинами не можуть бути справами рук дилетантів, або терористів-любителів.

Віл Мірзаянов, творець отрути "Новачок"

Популярні новини зараз
Ірина Федишин знову осоромилася, зачепивши Настю Приходько - та в кишеню за словом не полізла: "Хто ти така?" Данило Гетманцев хоче підвищити податок для українців: "Вже зафіксували" Український боєць на тлі трофейної техніки записав звернення до "дон-дона" Кадирова: "Поїдеш у мішку" Хливнюк з "Бумбокс" після успіху "Червоної калини" у формі станцював запальний танець: "Флешмоб, вчимо рухи"
Показати ще

"Це тільки на державному рівні підготовлено, і люди можуть зробити це тільки за допомогою хімічної зброї, підготовленої за допомогою держави", - підкреслив хімік.

При цьому він нагадує: "Новачок" розроблявся та виготовлявся ще в СРСР, а потім – і в Росії, зараз над цим працювати ніхто не перестав, тим паче, що це не заборонено жодними конвенціями.

Спланована атака, чи робота дилетантів?

Щоб вбити людину, достатньо всього двох міліграм на особу, зазвичай, "Новачок" не розпилюють, бо це загрожує отруєнням самому виконавцю атаки, а наносять на якийсь об’єкт, звідки отрута і потрапляє на шкіру людини.

Підтвердили пізніше таку версію і копи:

"На підставі досліджень зразків, узятих у пацієнтів, ми з'ясували, що вони піддалися дії нервово-паралітичного агента після контакту із зараженим предметом", - йдеться у повідомленні.

Як відомо, 30 червня в будинку в місті Еймсбері, неподалік від Солсбері, були знайдені дві людини у важкому стані. Спочатку правоохоронні органи не виключали, що йдеться про випадкове отруєння наркотиками, проте 4 липня в Лондоні заявили, що пара була отруєна тою ж отрутою, що і Скрипалі. Постраждалими виявилися британці 44-річна Дон Стерджес і 45-річний Чарльз Роулі.

Дивіться: Новий випадок отруєння російською речовиною "Новачок": Британія вимагає пояснень у РФ

Як повідомляв портал "Знай.ua", жертвами нервово-паралітичного агента "Новичок" , яким отруїли Скрипалів, стало ще двоє людей. Мешканці міста Еймсбері постраждали від небезпечної речовини. Те, що британці Чарлі Роуз та Дон Стеджесс контактували саме з "Новичком" підтвердили лабораторні дослідження. Інцидент з 44-річною Дон Стерджесс з сусіднього Солсбері і 45-річним місцевим Чарльзом Роулі стався менш ніж в 12 км від місця, де в Солсбері на початку березня були отруєні таким же речовиною колишній подвійний шпигун ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його донька Юлія.