Джерела повідомляють, що російська військова розвідка ГРУ може бути відповідальна за отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки Юлії нервово-паралітичним речовиною "Новачок" у британському Солсбері. Про це повідомляє видання The New York Times з посиланням на британських і американських чиновників.

Так, британські дослідники впевнені, що напад на Скрипалів могло бути проведено нинішніми або колишніми агентами служби ГРУ, які були відправлені в будинок колишнього шпигуна на півдні Англії.

Офіційні особи Великобританії на даний моменти намагаються дізнатися імена осіб, які, на їхню думку, провели цю операцію. В цей же час слідчі не виключають можливості того, що інше російське розвідувальне управління або приватне підрозділ можуть нести відповідальність за атаку.

"Агентство пов'язують з гібридною війною Росії в Україні, а також з анексією Криму в 2014 році. ГРУ було залучено до захоплення сирійських міст від імені президента Башара Асада. В більш мирних регіонах ГРУ звинувачують у створенні політичних потрясінь, мобілізації слов'янських націоналістів в Чорногорії і фінансуванні протестів для запобігання недавньої зміни назви Македонії", - зазначає видання.

Раніше, 5 березня у місті Солсбері Великобританії колишній російський розвідник Сергій Скрипаль і його дочка відчули себе погано в торговому центрі та були госпіталізовані з отруєнням невідомою речовиною.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" Британія звинуватила Росію в причетності до страшних смертей від отруєння радянсько-російським агентом "Новачок". Днями від отруєння нервово-паралітичним речовиною померла жінка Дон Стерджесс.

Про це інформує Reuters.

"Проста реальність така, що Росія напала на британську землю, в результаті якого померла наша громадянка", - сказав міністр оборони Гевін Вільямсон під час виступу в парламенті.

Нагадаємо, британські правоохоронці досягли чималого прогресу в справі про отруєння російського екс-розвідника Сергія Скрипаля і його дочки в березні 2018 року.