У вівторок, 29 травня, неподалік від азербайджанської столиці Баку офіційно відкрили "Південний газовий коридор": із Сангачальського терміналу починаються всі експортні нафто- і газопроводи, які транспортують вуглеводневі ресурси Азербайджану на світові ринки.

"Південний газовий коридор" - один з пріоритетних для Євросоюзу проектів, що передбачає транспортування газу з Каспійського регіону через Грузію і Туреччину в країни ЄС.

Реалізація проекту почалася завдяки широкій міжнародній співпраці, заявив глава Азербайджану Ільхам Алієв на церемонії офіційного відкриття газопроводу, передають місцеві ЗМІ. На думку Алієва, газопровід багато значить для європейської енергобезпеки, диверсифікації джерел і маршрутів поставок вуглеводневих ресурсів.

"Азербайджанський газ є новим джерелом поставок газу в Європу, і реалізацією "Південного газового коридору" ми наново складаємо енергетичну карту континенту", - підкреслив Алієв.

Популярні новини зараз
Через постійні відключення платіжки за світло рахуватимуть по-новому: що зміниться для українців Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Чого потрібно позбутися перед Новим роком: залиште в минулому ці 5 речей, щоб почати все з чистого аркуша 2000 грн під ялинку: ПриватБанк роздасть українцям гроші, як отримати
Показати ще

На сьогоднішній день в проекті беруть участь сім країн (Азербайджан, Грузія, Туреччина, Греція, Болгарія, Албанія та Італія), і ще три балканські держави планують приєднатися - Боснія і Герцеговина, Хорватія і Чорногорія.

"Повинні будуватися відгалуження від Південного газового коридору. Європейський ринок дуже важливий для нас", - підкреслив азербайджанський лідер.

"Південний газовий коридор" вартістю понад 40 млрд доларів простягнеться на 3,5 тис. км від Баку до півдня Італії через території Грузії, Туреччини, Греції, Албанії. Його сегментами є Південно-Кавказький, а також Трансанатолійський (TANAP) і Трансадріатичний (TAP) трубопроводи.

Очікується, що первісна пропускна здатність трубопроводу складе 16 млрд кубометрів газу в рік. Близько 6 млрд кубометрів поставлятиметься до Туреччини, а решта - в Європу.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що Болгарія зробила вибір на користь Росії, оскільки потребує постачання газу через Чорне море.