Запровадження безвізового режиму виявилося не останнім важливим кроком на шляху до повноцінного партнерства України з ЄС. Незабаром представники Ради Європи відвідають Київ, щоб визначитися із фінансовим "Планом дій для України на 2018-2020 роки".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Німецька хвиля".
Підписання такого документу практикують вже більше десяти років. Він містить в собі основні проекти, за допомогою яких у майбутньому реалізовується більшість реформ.
Розробляють їх переважно українські міністерства, які віддають на узгодження у Комітет міністрів РЄ, після чого для їх втілення виділяють кошти. Протягом двох минулих років на проведення реформ Україна отримала близько 27 мільйонів євро – це абсолютний рекорд для країн ЄС. Всі ресурси направили на децентралізацію, реформу правосуддя та правоохоронних органів.
Напередодні ухвалення нової фінансової стратегії представники Ради Європи заявили, що помітили позитивні зрушення і високо оцінюють співпрацю із Україною.
"Я не можу пригадати, щоб під час моїх візитів до Києва хоч один український чиновник відмовив мені у зустрічі", - зізналася керівник офісу генерального директорату програм РЄ Верена Тейлор.
Втім, основним фактором, який може стати на заваді прийняття дворічного плану, може стати політична ситуація в країні.
Тейлор припускає, що протистояння на Донбасі для іноземців вбачається чимось таким, що просто не варто значних ресурсів та уваги:
"Тому дуже вражає, як країна концентрує свої зусилля на реформах у той час, коли на її території триває війна і гинуть люди", - додала вона.
Остаточно невідомо, скільки виділять коштів Україні, адже бюджет озвучать не раніше, ніж восени. Втім, вже зараз у Раді Європи розраховують, що на черзі – продовження проектів прокуратури, судової системи, вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб та кримських татар.
Як повідомляв портал "Знай.ua", з'явилася повна інструкція для охочих відвідати країни ЄС.