Якщо Сербія визнає відділення Кримського півострова законним, то за ним по ідеї повинно слідувати визнання незалежності республіки Косово. Якщо дивитися на ситуацію з іншого боку, з усіх членів ООН тільки Росія підтримує територіальну цілісність цієї держави. Крім того, Кремль не має нічого проти її проєвропейської направленості.

Таку заяву президент Сербії Олександр Вучич зробив в коментарі французькому виданню Le Monde.

"Ми не визнали Крим частиною Росії. Якби ми це зробили, це б означало, що ми підтримуємо незалежність Косово. Але поставте себе на наше місце. Хто з постійних членів Ради Безпеки ООН підтримує нашу територіальну цілісність? Росія. Чи можемо ми вистрілити собі в ногу?" - зазначив політик.

У той же час він підкреслив, що бачить Сербію частиною Європейського союзу і членство в ньому - головна мета на найближчі роки, однак це, за його словами, ніяк який суперечить курсу на підтримку з Росією хороших відносин.

Популярні новини зараз
Заплатите за троюрідну тітку, яку ніколи не бачили: на українців хочуть повісити борги померлих родичів В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку
Показати ще

"Немає ніяких протиріч. Французький президент сказав те ж саме, що Росія - дружня країна. З нашого боку ми хочемо зміцнити традиційні зв'язки з Росією, наше торгівельну співпрацю. З військової точки зору ми дотримуємося нейтралітету. Але, звичайно, ми знаходимося на європейському шляху. Я про це заявляю і в Брюсселі, і у Вашингтоні, і в Москві, і Володимир Путін ніколи нічого не говорив проти наших європейських амбіцій", - констатував Вучич.

Політик пояснив, що європейські цінності є для його країни метою номер один, тому він хоче, щоб Сербія приєдналася до країн, в яких панує демократія, свобода і вільна торгівля.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що держави уклали угоду з реекспорту російського газу. Угода діятиме до 2021 року і дозволить Росії постачати в Сербію до 5 мільярдів кубометрів газу щорічно.