У понеділок, 16 квітня, на церемонії награждания Пулітцерівською премією в категорії "Музика" лаври першості вперше в історії отримав не класичний або джазовий виконавець, а репер. Щасливчиком став Кендрік Ламар за альбом DAMN, що побачив світ торік.



Церемонія оголошення переможців пройшла у Школі журналістики Колумбійського університету в Нью-Йорку.

Згідно з правилами, учасників нагороджують в 21 категорії, і крім досягнень в журналістиці, премію отримують автори літературних, а також музичних творів.

Організатори відзначили альбом, що вийшов в квітні 2017, за "віртуозну колекцію пісень, об'єднаних щирістю простонародної мови і ритмічною динамікою, дають вражаючі замальовки багатьох складових сучасного життя афроамериканців".

Популярні новини зараз
Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин Оля Полякова дізналася, що вагітна після розлучення: як насправді з'явився Буряковський
Показати ще


У категорії "Драма" нагороду отримала "Ціна життя" письменниці Мартіни Майок, що народилася в Польщі. Вистави за її п'єсами показують на десятках театральних сценах країни, а саму письменницю відзначили не однією нагородою.

В категорії "Художня проза" нагороду отримав роман-комедія "Лес", це шоста книга письменника.

Пулітцерівська премія вручається з 1917 року згідно з заповітом американського журналіста і засновника Школи журналістики Колумбійського університету Джозефа Пулітцера.

Відповідно до правил премії, імена претендентів на нагороду невідомі до оголошення підсумків конкурсу.

Пулітцерівська премія-одна з найпрестижніших нагород сша в галузі літератури, журналістики, музики і театру. У жовтні 1911 року помер газетний магнат угорсько-єврейського походження Джозеф Пулітцер (1847-1911). Згідно із заповітом був заснований фонд його імені на залишені з цією метою два мільйони доларів. Заповіт було складено 17 серпня 1903 року. Цей день вважається датою заснування Пулітцерівської премії.

З 1917 року премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Розмір премії — 10 тисяч доларів.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.иа" писав про те, що в Амстердамі визначили найкращу в світі фотографію.