Москва буде відповідно реагувати на агресивні кроки НАТО, що представляють пряму загрозу для Росії.

Про це повідомляють російські ЗМІ.

Як йдеться в повідомленні президента Росії Володимира Путін на нараді в МЗС російських послів, зараз НАТО розгортає нові бази військової інфраструктури біля російських кордонів, що погано позначається на довірі, а також безпеці і стабільності в Європі.

Путін пообіцяв "реагувати пропорційно" на подібні "агресивні" кроки, які, за його словами, несуть пряму загрозу РФ.

Він додав, що "колегам, які грають на загострення" і прагнуть включити Україну або Грузію до Північноатлантичного альянсу, "слід було подумати про можливі наслідки такої безвідповідальної політики".

Також президент Росії додав, що необхідна "інша, позитивна позиція", про що він вже говорив президенту США Дональду Трампу на нещодавній зустрічі в Хельсінкі.

Путін підкреслив, що зараз "з'явилися серйозні ризики для загострення ситуації на південному сході України".

Також він додав, що всі дії РФ спрямовані на розвиток країни, а не для того "щоб створити проблеми для інших".

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", Україна зажадала роз'яснень від Вашингтона щодо "нових пропозицій" про врегулювання конфлікту на Донбасі і в аннексированном Криму. Їх нібито обговорювалися на зустрічі президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна в Хельсінкі.

"Україна запросила офіційних роз'яснень у Вашингтона про нібито обговоренні на американо-російської зустрічі в Хельсінкі нові пропозиції по врегулюванню ситуації в південно-східних регіонах України, про що заявив президент Росії у своєму інтерв'ю російським ЗМІ", - повідомляє агенство.

За його словами, Київ запропонував Вашингтону офіційно спростувати цей факт, якщо подібна інформація не підтвердиться.

Нагадаємо, 16 липня в Хельсінкі відбулися переговори між Трампом і Путіним. Глава Кремля в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що під час переговорів тет-а-тет вони обговорили "нові ідеї" по врегулюванню ситуації в Україні. Також на прес-конференції голова Путін пообіцяв зберегти транзит газу через Україну, після чого публічно пригрозив державі з приводу вступу до лав НАТО.