Апетити російського керівництва на чужі землі невблаганно ростуть. Тепер вони захотіли розмістити ракети на Кубі.

З відповідною заявою виступив перший заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клинцевич, передають росЗМІ.

"Я вважаю, треба прикласти всі зусилля, але наша база на Кубі – військово-морська та авіаційна в комплексі – повинна бути. Це ключовий момент", – заявив він.

На його думку, розміщення ПРО США навколо Росії є недружнім кроком. І через це, країна нібито повинна захищатися.

Популярні новини зараз
"Період складнощів закінчується": ведичні астрологи назвали місяць, коли українцям стане легше дихати Українцям приготували приємний "бонус" до пенсії: хто у черзі на доплати Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію Українським водіям загрожує чималий штраф: через що можна залишитись без грошей у воєнний час
Показати ще

"Наша присутність має бути всюди. Я тільки за те, і навіть буду наполягати, щоб в цьому плані ми зусиль докладали значно більше, ніж ми це робимо зараз", – сказав Клинцевич.

Таким чином, заступник голови комітету підтримав пропозицію депутатів Держдуми від КПРФ Валерія Рашкина і Сергія Обухова щодо відновлення роботи центру в Лурдесі і розміщення ракетних комплексів на Кубі, яке вони озвучили в 2016 році.


Відео: колишня російська база Лурдес на Кубі


Пізніше, Міністерство оборони повідомило, що така можливість розглядається. Адже військові бази на цій території, а також у В'єтнамі, перебували ще під час СРСР (Куба – 1960-е). Також, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що країни вживають заходів у своїх інтересах, тому що обстановка "рухома". Однак, питанням щодо бази в Кубі він сказав займатися Міноборони.

Нагадаємо, Групу радянських військ на Кубі (ГСВК) перейменували в Групу радянських військових спеціалістів на Кубі (ГСВСК) у складі мотострілкової бригади. Її пізніше перетворили в 12-й навчальний центр. Бригаду вивели з острова в 1991 році.


Дивіться відео забута військова база СРСР


За розміщення СРСР своїх ядерних боєголовок у 1962 році різко загострилися відносини з США. Як підсумок, Радянський Союз демонтував пускові установки.

Як повідомляв портал "Знай.uа", президент Росії Володимир Путін був присутній на навчаннях з управління ядерними силами. В рамках тренування були запущені чотири балістичні ракети.