Російський президент Володимир Путін планує у вересні цього року зустрітися із лідером КНДР Кім Чен Ином. Припускають, що переговори відбудуться у Владивостоку "на полях" Східного економічного форуму.

Зустріч Путіна із Ким Чен Ином

Точне місце і дату ні в Кремлі, ні у Північній Кореї поки не називають. Можливий варіант, що Путін поки що чекає відповіді від Кім Чен Ина на свій лист.

Пізніше на зустрічі з північнокорейськими парламентарями перший віце-спікер Держдуми Іван Мельников заявив, що РФ дійсно запросила лідера КНДР і чекає на нього з офіційним візитом у рамках проведення Східного економічного форуму у вересні.

"У ході контактів Лаврова з Кім Чен Ином він передав Кім Чен Ину запрошення відвідати Росію. І в ході пропозицій фігурував Східний економічний форум. Але поки конкретики немає", - заявив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

Дивіться: КНДР ушосте випробувала свою ядерну зброю

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру
Показати ще

КНДР і Росія

Політолог, експерт Київського центру політичних досліджень і конфліктології Антон Фінько нещодавно висловив думку, що Кремль намагається знову стати одним із вагомих гравців у переговорах щодо КНДР.

Він не виключає, що КНДР насправді може бути дуже вигідним регіоном для Росії, або навіть перетворитися на стратегічний майданчик для "балансу на півострові". Тут вступають в гру можливі газові домовленості і заробіток на його природних джерелах. Кремлю вигідно вдавати роль сторони, котра нібито виступає за "мирні наміри", або й навіть показує себе посередником для врегуювання китайсько-американський питань:

"Російська сторона сформулювала діагноз ситуації як "поетапний процес", адже Північна Корея ставиться із недовірою до будь-яких гарантій безпеки. Одним із чинників цього є ситуація навколо іранської ядерної оборудки. Ми знаємо, наскільки жорсткою буває адміністрація Дональда Трампа, тому відмова США від цієї угоди автоматично посилює недовіру у КНДР", - вважає експерт.

До всього, КНДР багата на корисні природні копалини. Це цікавить усіх гравців, тож, у разі деескалації на півострові, деякі із них таки отримають концесію. Тому Росія також не може пройти повз таких політичних перегонів.

Дивіться: Радбез ООН хоче посилити санкції проти КНДР: чи підтримають їх Росія і Китай?

Як повідомляв портал "Знай.ua", лідер Північної Кореї Кім Чен Ин звільнив з посад трьох своїх помічників – військових чиновників, котрі повинні були організувати все необхідне до його зустрічі із президентом США Дональдом Трампом.