Російський президент Володимир Путін отримав офіційне прохання сприяти " припиненню громадянської війни" на території Ємену. Відправив звернення Голова Верховного політичної ради хусит, шиїтських повстанців в Ємені, Махді Аль-Машат.

Громадянська війна у Ємені: про що просили Путіна?

У документі йдеться про те, що російська сторона нібито може "використовувати свій міжнародний вплив для припинення агресії і зняття блокади (мається на увазі повітряна і морська блокада Ємену, введена коаліцією сунітських держав – ред.)"

Днями також стало відомо, що єменські повстанці-хусит направили лист владі Франції з проханням втрутитися у війну. Вони закликали президента Франції Еммануеля Макрона зіграти "важливу, помітну політичну роль у встановленні миру".

Популярні новини зараз
Погода в Україні різко зміниться: синоптик Наталія Діденко обіцяє переломний момент вже цього тижня По Маріуполю розтікається трупна отрута, але окупанти роблять постановочні кадри про "хороше життя": місту загрожує катастрофа Окупанти не полишають спроб форсувати Сіверський Донець — виходить знову "Чорнобаївка" Нумеролог Владислав Грицай сказав, коли закінчиться війна - місія України почалася: "Виповнюється пророцтво"
Показати ще

Хусит, що воюють з коаліцією сунітських держав, в основному монархій Перської затоки, не дивлячись на довгі успіхи виявилися на межі поразки після початку 13 червня операції "Золота перемога" міжнародної ісламської коаліції. Тоді захопили стратегічно важливе портове місто Ходейда на Червоному морі, утримуване рухом "Ансар Аллах".

Громадянська війна у Ємені: карта бойових дій та розташування баз

Громадянська війна в Ємені триває з 2014 року. Одна з воюючих сторін - це бойове крило хусит (шиїтський рух "Ансар Аллах") і лояльна колишньому керівництву країни частину армії, інша - війська вигнаного ними сунітського президента Абд Раббо Мансура Хаді і очолювана Саудівською Аравією коаліція.

У 2015 році російські повітряно-космічні сили почали брати участь у військовій кампанії в Сирії. З проханням про надання військової допомоги до Москви звернувся сирійський лідер Башар Асад.

Дивіться: жорстока громадянська війна в Ємені

Нагадаємо, Трамп прокоментував зустріч із Путіним.

Як повідомляв Знай.ua, медики розповіли про тортури над полоненими українцями в РФ.

Також Знай.ua писав, відомий журналіст загинув за загадкових обставин.