Президент РФ Володимир Путін розпорядився створити новий російський Атлас світу, тому що іноземні видання спотворюють "історичну і географічну правду" про справжні назви об'єктів. Таке доручення він дав під час засідання опікунської ради Російського географічного товариства, передає InfoResist.

Зроблять це Росреестр, експерти РГТ і Міністерства освіти. При цьому остання має забезпечити доступність своїх картографічних матеріалів для укладачів атласу і в цілому для мандрівників, туристів, автолюбителів, в тому числі у форматі сучасних комп'ютерних технологій, що працюють онлайн, оскільки гриф секретності на багатьох картах "застарів і виглядає архаїчно".

На думку Путіна, в результаті поступового витіснення з карт світу руських назв, даних дослідниками і мандрівниками в минулі століття і десятиліття, "стирається пам'ять про внесок Росії у вивчення планети і в розвиток науки".

Популярні новини зараз

Сумська і Борисюк на честь "срібної" річниці показали, як виглядали 25 років тому

Засоби від усіх хвороб огірків: овочі й бадилля будуть зеленими до самої осені

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

Яскравим прикладом він назвав Антарктиду, де дані першовідкривачами Михайлом Лазарєвим і Фаддеем Беллінсгаузеном топоніми вже "майже вийшли з обігу".

"У 2020 році ми будемо святкувати ювілей відкриття Антарктиди, а це було зроблено саме російськими мореплавцями", — нагадав російський лідер.

Він зазначив, що цей процес стимулюється відсутністю сучасних російських карт, оскільки "у вільному доступі — лише іноземні, де, як правило, фігурують вторинні імена географічних об'єктів".

При всьому цьому Путін підкреслив, що Росія не збирається нікому нічого нав'язувати, але не реагувати на "спотворення історичної і географічної правди і справедливості" не має права.

Як раніше повідомляв портал "Знай.га"президент Білорусі Олександр Лукашенко закликав сторони конфлікту в Сирії піти з неї і припинити використовувати країну як полігон для випробувань і тренувань. Про це повідомляє білоруське видання TUT.

Під час звернення до білоруського народу і парламенту Лукашенко порівняв супротивників з півнями. Як відомо, однією зі сторін протистояння в Сирії є Росія.