Німеччина готується відновити виробництво танків типу Leopard 2 у модифікації А7V заради стримування російської агресії у будь-якій частині світу.

Не дарма на батьківщині його прозвали "монстром" – танк брав участь у Першій світовій війні, ставши першим серійним в історії країни.

Улюблений танк Гітлера

За даними німецьких ЗМІ, така техніка "добре себе проявила", дозволивши Адольфу "зробити завоювання у перші роки агресії". На відміну від ранніх моделей, сучасні танки повністю комп'ютеризовані.

"Леопард 2" А7 - важить 60 тонн, розвиває швидкість до 70 км/год і є "рухомим комп'ютером". Електронний балістичний обчислювач розраховує траєкторію польоту 120-міліметрового снаряда, а командир екіпажу працює джойстиком. У його розпорядженні перископ з панорамним оглядом, який можна перемкнути на тепловізійний режим і режим нічного бачення.

Німецький "Леопард" – танк з темним минулим

Популярні новини зараз

Пухнастий герой доставив на берег потопаючого бабака: прокатався на спині з вітерцем

"Жіночий квартал" виконав Гімн України на футбольному полі, фанати не оцінили: "Найгірше в історії"

45-річна Могилевська похвалилася успіхами схуднення в "хижому" вбранні: "Красунечка"

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

Показати ще

У розпорядженні бундесверу – близько 20 таких високотехнологічних машин. Час від часу на них проводяться навчання зі стрільби у присутності механіка-водія, навідника гармати та командира екіпажу.

Вперше німці застосували танки приблизно сто років тому, у Франції в роки Першої світової війни. 21 березня 1918 року броньовані "чудовиська" моделі А7V з'явилися на фронті поблизу міста Сен-Квентін. Перед ними стояло завдання придушити кулемети противника і пробити проломи в позиціях його піхоти.

"Леопард" 2 А7: технічні можливості

А7V важили 32 тонни і виглядали, як перевернуті корпуси кораблів. Всередині, щільно притулившись один в одного, сиділи 20 солдатів, в тому числі 12 кулеметників і навіть один інструктор поштових голубів, які були тоді засобами зв'язку. Освітлення всередині відсутнє, спека доходила до 60 градусів.

Після падіння "залізної завіси" кількість танків в бундесвері скоротили до абсолютного мінімуму, вважаючи їх реліктом холодної війни. Але зараз вони знову віднайшли своє колишнє значення. З початком конфлікту на Україні і російської анексії Криму, перш за все, прибалтійські країни - члени ЄС Естонія, Латвія і Литва стали побоюватися за свою безпеку, відчуваючи загрозу з боку величезного східного сусіда.

Країни НАТО посилено озброюються, оборона кожної окремої країни і Альянсу в цілому знаходиться в центрі політики в області безпеки, як це було за часів холодної війни. Німецькі танки зараз стоять в Прибалтиці для стримування Росії.

Дивіться: "Леопард" (2А7 MBT Revolution 2017)

Як повідомляв портал "Знай.ua", підрозділ американської розвідки, який займається питанням озброєння, вирішив дослідити, наскільки "ядерні" погрози російського президента Володимира Путіна близькі до реальності. Виявилося, що всі хвалені ракети провалили випробування. Зокрема, не запустився навіть базовий двигун на бензині. За кількамісячний термін техніку тестували кілька разів, тримаючи в таємниці невдалий фінал.