Російська влада вивчаює можливість денонсації Європейської конвенції з прав людини і припинення співпраці з ЄСПЛ, якщо нинішня лінія суду, в результаті якої з'являються антиросійські рішення, що не буде скоригована.

Про це пишуть російські ЗМІ, посилаючись на повідомлення профільних відомств. "При розгляді скарг проти Росії політизація позиції ЄСПЛ зростає", - зазначили вони, додавши - Суд відмовляється враховувати особливості російської правової системи та норми міжнародного права і часто вдається до практики "подвійних стандартів".

У свою чергу український глава МЗС Павло Клімкін на такий шантаж відповів досить точно.

"Росія шантажує виходом з РЄ для досягнення своїх ганебних цілей.Членство в РЄ один з небагатьох мостів Росії в цивілізацію, хоч і ефемерний. Спалити його - винести смертний вирок правам і свободам кожного росіянина", - написав глава українського дипломатичного відомства в Twitter.

Популярні новини зараз

Чоловік "видоїв" гроші з сім'ї коханої і підкинув їй вночі кобру в ліжко: укус і довічне

Укрзалізниця спростила купівлю квитків: тепер без черг до каси і достатньо тільки смартфона

Що не можна подавати на новий 2022 рік: доведеться обійтися без шампанського і холодцю

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Россия и Совет Европы

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в російсько-американська суперечка в черговий раз вклинилася в щорічну доповідь Володимира Путіна. Під час прес-конференції він відкрито натякнув на те, що в РФ вже давно проходять випробування нової крилатої ракети з ядерною енергетичною установкою.

Зображення її навіть вивели на загальний екран, щоб всі побачили радіус і дальність попадання в ціль, а також траєкторію польоту. На незручні запитання на кшталт "а що буде, якщо не спрацює", Путін завбачливо відповів "наші хлопці придумають щось нове", а за подробицями відіслав в Міноборони. У тому, що меседж адресований США, сумнівів не виникає - відразу після демонстрації нового озброєння, президент РФ почав "екскурс в історію взаємин з Америкою", упрекнув в однобічності договору тощо. Якщо ядерний потенціал не оцінять за кордоном, пообіцяв показати нові зразки зброї, "зроблені за скромною ціною, але ефективні". Про що саме йшлося, невідомо.